SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video


Pretī sapnim: 7. klases skolnieks Miķelis taisa koka dēlīšus, lai nopirktu 'Teslu'


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane ciemojas 7. klases skolēna Miķeļa Maskava radošajā telpā – galdnieka darbnīcā, kur viņš izgatavo ozolkoka dēlīšus.

Miķelis mēģina dzīvot zaļi, tāpēc šķiro atkritumus, bet par savu īpašo lietu sauc ozolkoka dēlīšu izgatavošanu no kokmateriālu atgriezumiem, ko viņam atdevis kaimiņš. Kā stāsta Miķelis – dēlīša izgatavošana ir ilgs process, jo tas vispirms jānozāģē nepieciešamajā garumā, bet pēc rūpīgi jānoslīpē, lai būtu gluds. 

Ideja par dēlīšu izgatavošanu atnākusi pati, domājot par to, kā lai sevi nodarbina vasaras brīvlaikā, kad Covid-19 dēļ izpalikušas ierastās vasaras nometnes. 

Pirmais dēlītis tapis mammai, kas viņai ļoti paticis. Miķeļa tētis Reinis mudinājis dēlu publicēt savu veikumu "Facebook", kas izpelnījies milzu atsaucību, un nu savus dēlīšus viņš arī pārdod. 

Tiesa, amatniecībā nopelnītā nauda vis netiek notērēta tūlītējās izklaidēs – Miķeļa sapnis ir sakrāt baltai "Teslai". 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.