SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video


Savāc aiz sava suņa: Elīnas Vaskas un Reiņa Botera dabai draudzīgais eksperiments


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar aktieru pāri Elīnu Vasku un Reini Boteru. Viņu īpašā lieta ir suns Lauga, tāpēc kopā ar Madaru viņi izmēģina dabai draudzīgus maisiņus suņu izkārnījumu savākšanai.

Kopš Elīnai un Reinim ir pievienojusies Lauga, viņi atzīst, ka ārā pavada trīsreiz vairāk laika nekā pirms tam. Viņu īpašā vieta ir Grīziņkalns. "Mēs esam saauguši ar Grīziņkalnu. Mēs dzīvojam pie paša parka, izejam pa durvīm un uzreiz varam skraidināt suni," atklāj Reinis. Viņš arī piebilst: "Gadās visādi, bet ikdienā mēs cenšamies dzīvot zaļi." 

Videi draudzīgie maisiņi suņu izkārnījumu savākšanai ir ražoti no kukurūzas cietes, augu celulozes, augu eļļas un eļļu kombinācijām, un dabā tie sadalās 40 dienās. 

Lai pārliecinātos par maisiņu atšķirībām, priekšrocībām un mīnusiem, Madara un Elīna veic lauka pētījumu, dodoties apgaitā pa Ziedoņdārzu un savācot to, ko citi suņu saimnieki aiz saviem mīluļiem nav savākuši. Elīna ir apbruņojusies ar kompostējamiem maisiņiem, savukārt Madara – ar parastiem. 

Pēc eksperimenta Elīna atzīst, ka eko maisiņus vajadzētu sākt lietot arī ikdienā, jo tie sniedz sava veida misijas apziņu. Tiesa, tie maksā divreiz dārgāk par parastajiem. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.