Uz sākumu Sākums Kas traucē dzīvot dabai draudzīgāk Dzīvot saskaņā ar dabu Kaņepju plašais pielietojums Mēbeļu audzēšana Neparastais sēklu papīrs Vecā pilskroga otrā elpa Droša mantu aprite Pārbaudi savus ieradumus! Uzjautrinoši praktiskie ērmriteņi Ekonomija un efektivitāte – raķeškrāsnis Kas ir permakultūra? Apceļot Eiropu pa sauszemi Pašgatavots elektriskais velosipēds Tofu gatavošanas māksla Mantu maiņas punkts Viena glāze visam festivālam Samalt dārzu zaļā kokteilī Zaļākai pilsētai Saimniekot ar pievienoto vērtību Izmantot to, kas ir Dabas aptieka Pilns grozs meža Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Bioloģiskās pārtikas pulciņš Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Digitālā iepirkšanās Šķiro priecīgs Iebrist paša stādītā mežā Madaras Botmanes pieredze Videi draudzīga pārvietošanās Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Sportisks un videi draudzīgs hobijs Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


Foto: Kadrs no video

Sīkmājiņa: fotogrāfa Artūra Pavlova kompaktā miera osta


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar fotogrāfu Artūru Pavlovu, kura īpašā lieta ir viņa mazā atpūtas mājiņa pie dabas.

Artūrs ir "freelance" fotogrāfs ar vairāk nekā 15 gadu stāžu, un viņš nodarbojas ar reklāmas portretu un sporta fotografēšanu. "Ikdienā man ir svarīgi atgūties un relaksēties no darba dienas, izejot dabā. To es daru dažādos veidos – gan dodoties garākos pārgājienos nedēļas nogalēs, gan īsākos pārgājienos ikdienā," atklāj Artūrs. 

Artūra īpašā lieta ir viņa mazā mājiņa, kas jau sen bija viņa mazais sapnītis: "Ņemot vērā, ka man apnika dzīvot teltī trīs gadus, jo teltī es dzīvoju tieši šīs te mājiņas vietā, tad tas bija ļoti likumsakarīgi. Es gribēju pavadīt šeit laiku arī vēsākās dienās, ziemā un biežāk." 

Artūra sīkmājiņa ir uzbūvēta noliktavā un divos piegājienos atgādāta ar transportu – vienu daļu no rīta, bet otru vakarā. "Man ir elektrība, man ir ūdens – lietus ūdens. Bet pagaidām viņš nav pievienots nekādām sarežģītām sistēmām. Man ir liels konteiners – piecdesmitlitrīgs –, kur vienkārši satek lietus ūdens. Varu no rīta seju nomazgāt un traukus," skaidro Artūrs.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Kampaņā "Es daru tā!" iespējams iepazīties ar dažādu pieredzi, kā dzīvot videi draudzīgāk un kā aiz sevis atstāt pēc iespējas mazāku ekoloģisko pēdu, lai dabai nodarītu pēc iespējas mazāku  kaitējumu. 

Aicinām jūs atbildēt uz dažiem jautājumiem, lai noskaidrotu, vai esat kādu no pieredzēm pārņēmuši, kura ideja jums šķitusi interesanta u.c.  

Mums jūsu  viedoklis ir ļoti svarīgs, lai saprastu, cik lielā mērā mūsu stāstu varoņi ir sadzirdēti. 

Viens no aptaujas dalībniekiem, kas tiks izvēlēts pēc nejaušības principa, saņems dāvanu karti 50 eiro videi draudzīgu produktu veikalā!

PIEDALĪTIES APTAUJĀ! 


Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga un Elīna Kolāte, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.