SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


.

Foto: Kadrs no video

Šķiro dzīvoklī: Annas Doškinas atkritumu 'grāmatvedība'


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros ciemojas pie zaļā dzīvesveida entuziastes Annas Doškinas, kuras īpašā lieta ir atkritumu šķirošana.

Anna šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā, tāpēc daudz laika pavada mājoklī, kur saimnieko pēc iespējas atbildīgāk pret vidi. Viņa atzīst, ka kustēties tāpēc sanāk diezgan maz – vienīgā aktivitāte ir garās pastaigas kopā ar meitiņu. 

Annas īpašā lieta – atkritumu šķirošana – viņasprāt, nemaz nav tik īpaša, jo tā ir lieta, kas būtu jādara ikvienam. Viņas virtuvē ir iekārtoti vairāki konteineri dažādiem atkritumiem – vieglajam iepakojumam (plastmasas, papīrs un skārds), nepārstrādājamajiem atkritumiem un komposts. 

Madarai par pārsteigumu – viņas vienreizlietojamā kafijas krūzīte no "Circle K" nav papīra atkritums, ko var nodot pārstrādei, taču plastmasas vāciņš gan, jo uz tā ir atbilstošs marķējums. Kāds tas ir? Trijstūra simbolā cipars 1, 2 vai 4. 

Vaicāta, vai komposts nesmako, Anna atklāj, ka viņas vīrs sākumā arī bija par to satraucies, proti, vai nebūs smirdoņas un nelidināsies mušiņas, bet tā vis neesot. "Nav tik traki! Ja konteineru pēc tam izmazgā un regulāri nes ārā, par to nav vispār jāuztraucas," atklāj Anna. 

Kas pēc tam ar komposta materiālu notiek? "Mums pagalmā ir komposta kaste, ko paši arī uzstādījām. Uzlikām zīmīti kāpņu telpā "Lūdzu, mīļie kaimiņi, metiet!" Kaut kāds aromāts ir, bet tā kā mēs dzeram kafiju, tad kafijas pupiņas un kafijas biezumi to visu smuki apslāpē." 

Kad komposta kaste ir pilna, to nekur neved, bet gan izlieto pašu vajadzībām, piemēram, puķu podu mēslojumam vai puķu dobēm. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.