Uz sākumu Sākums Kas traucē dzīvot dabai draudzīgāk Dzīvot saskaņā ar dabu Kaņepju plašais pielietojums Mēbeļu audzēšana Neparastais sēklu papīrs Vecā pilskroga otrā elpa Droša mantu aprite Pārbaudi savus ieradumus! Uzjautrinoši praktiskie ērmriteņi Ekonomija un efektivitāte – raķeškrāsnis Kas ir permakultūra? Apceļot Eiropu pa sauszemi Pašgatavots elektriskais velosipēds Tofu gatavošanas māksla Mantu maiņas punkts Viena glāze visam festivālam Samalt dārzu zaļā kokteilī Zaļākai pilsētai Saimniekot ar pievienoto vērtību Izmantot to, kas ir Dabas aptieka Pilns grozs meža Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Bioloģiskās pārtikas pulciņš Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Digitālā iepirkšanās Šķiro priecīgs Iebrist paša stādītā mežā Madaras Botmanes pieredze Videi draudzīga pārvietošanās Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Sportisks un videi draudzīgs hobijs Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


.

Foto: Kadrs no video

Šķiro dzīvoklī: Annas Doškinas atkritumu 'grāmatvedība'


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros ciemojas pie zaļā dzīvesveida entuziastes Annas Doškinas, kuras īpašā lieta ir atkritumu šķirošana.

Anna šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā, tāpēc daudz laika pavada mājoklī, kur saimnieko pēc iespējas atbildīgāk pret vidi. Viņa atzīst, ka kustēties tāpēc sanāk diezgan maz – vienīgā aktivitāte ir garās pastaigas kopā ar meitiņu. 

Annas īpašā lieta – atkritumu šķirošana – viņasprāt, nemaz nav tik īpaša, jo tā ir lieta, kas būtu jādara ikvienam. Viņas virtuvē ir iekārtoti vairāki konteineri dažādiem atkritumiem – vieglajam iepakojumam (plastmasas, papīrs un skārds), nepārstrādājamajiem atkritumiem un komposts. 

Madarai par pārsteigumu – viņas vienreizlietojamā kafijas krūzīte no "Circle K" nav papīra atkritums, ko var nodot pārstrādei, taču plastmasas vāciņš gan, jo uz tā ir atbilstošs marķējums. Kāds tas ir? Trijstūra simbolā cipars 1, 2 vai 4. 

Vaicāta, vai komposts nesmako, Anna atklāj, ka viņas vīrs sākumā arī bija par to satraucies, proti, vai nebūs smirdoņas un nelidināsies mušiņas, bet tā vis neesot. "Nav tik traki! Ja konteineru pēc tam izmazgā un regulāri nes ārā, par to nav vispār jāuztraucas," atklāj Anna. 

Kas pēc tam ar komposta materiālu notiek? "Mums pagalmā ir komposta kaste, ko paši arī uzstādījām. Uzlikām zīmīti kāpņu telpā "Lūdzu, mīļie kaimiņi, metiet!" Kaut kāds aromāts ir, bet tā kā mēs dzeram kafiju, tad kafijas pupiņas un kafijas biezumi to visu smuki apslāpē." 

Kad komposta kaste ir pilna, to nekur neved, bet gan izlieto pašu vajadzībām, piemēram, puķu podu mēslojumam vai puķu dobēm. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga un Elīna Kolāte, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.