SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Taupīgais šoferis: autosportista Andra Dambja darbs un aizraušanās


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie autosportista un automobiļu lietpratēja Andra Dambja, kura īpašā lieta ir taupīga braukšana.

Andris stāsta, ka ar automašīnām viņu saista attiecības mūža garumā – tās ir gan būvētas, gan ar tām braukts, savukārt pēdējos gados viņa aizrautība un arīdzan profesionālais darbs ir elektriskās automašīnas. 

Tā kā dažādus automobiļus viņš pazīst kā savus piecus pirkstus, tad atklāj, kā taupīgi un ne tik dabu piesārņojoši ir iespējams braukt arīdzan ar benzīna un dīzeļdegvielas dzinējiem. 

Savukārt, iepazīstinot Madaru ar elektroautomobiļiem, kuri variējas no sporta sacensībām paredzētiem braucamrīkiem līdz pat sabiedriskajam transportam, viņš atklāj, ka tas ir tikai laika jautājums, līdz šādi spēkrati būs mūsu ikdiena. Iemesls tam ir elektroautomobiļu vieglā un salīdzinoši lētā uzturēšana – elektriskajam motoram nav nepieciešama apkope. 

Sižetā izmantoti fragmenti no filmu studijas "Fly For Film"  filmas "Vēsā mierā".

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.