SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


Foto: Kadrs no video


Video: 6. klases skolnieces Māras dabai draudzīgie ieradumi


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros viesojas pie 6. klases skolnieces Māras Semjonovas, kura ikdienā pievērš uzmanību saviem paradumiem, lai tie būtu dabai draudzīgāki, un iesaista tajā arī savu ģimeni.

Māra ir otrs jaunākais bērns četru bērnu ģimenē, un ikdienā meitene domā par saviem pieradumiem un cenšas dzīvot dabai draudzīgi. Viņa dzer auzu pienu un arī pati to gatavo, cenšas iepirkties “humpalās” un “zero waste” veikalos un citādi mēģina samazināt radīto atkritumu daudzumu.

“Es uztraucos par to, ka mēs ātri izmirsim un ka daudz dzīvnieku sugas izmirs. Tāpēc es cenšos kaut ko izdarīt labāk,” savu izvēli pamato meitene. Viņas tēvs Sandijs Semjonovs atzīst, ka tieši meita ir tā, kura uzmana, lai ģimene rīkojas videi draudzīgi, piemēram, mudinot izmantot eko pamperus un metāla salmiņus.

“Forši, ka nāk jaunā paaudze, kas pilnīgi citādi redz lietas un liek arī tev citādi paskatīties uz notiekošo un elementārām lietām un bišķiņ izsit tevi ārā no komforta zoniņas," spriež Māras tētis. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producents – Uldis Cekulis
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.