SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


Foto: Kadrs no video


Video: Aktieris un augļkopis Gatis Gāga un viņa sulīgā aizraušanās


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros viesojas pie aktiera un augļkopja Gata Gāgas Ugālē, kur viņš audzē ābolus un spiež sulas. "Pilsētā es spēlēju teātri un filmējos kino, un es nevaru iztikt ne bez pilsētas, ne bez laukiem," atklāj Gatis.

Kā stāsta Gatis, sulas spiešana ir fantastisks veids, kā gan apzināti un mērķtiecīgi gūt labumu, gan arī veids, kā neaizlaist postā pārlieku lielo ražu, kas sakritusi zemē un nereti nolemta sapūšanai. Turklāt tam nebūt obligāti nav nepieciešamas jaudīgas profesionālas iekārtas – sulu no āboliem pašu lietošanai itin labi var spiest arī ar visparastāko mājsaimniecības sulu spiedi. 

Uz Madaras jautājumu par šādas dabīgi audzētas un spiestas sulas derīguma termiņu, Gatis atbild, ka tas ir vidēji gads. "Man ir bijis arī tā, ka attaisu divus gadus vecu sulu, un nav nekāda vaina!" Un gluži tāpat, kā garša atšķiras dažādām ābolu šķirnēm, arī sulai iespējamas neskaitāmas garšas variācijas, kombinējot vairākas šķirnes un iegūstot neparastu garšas buķeti.

Augļi un sulas ir aizraušanās arī Salvatorem no saulainās Sicīlijas, kur viņš vāc mandarīnus – gan ēšanai, gan arī liķiera, saukta par mandarinetto, gatavošanai. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producents – Uldis Cekulis
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.