Uz sākumu Sākums Kas traucē dzīvot dabai draudzīgāk Dzīvot saskaņā ar dabu Kaņepju plašais pielietojums Mēbeļu audzēšana Neparastais sēklu papīrs Vecā pilskroga otrā elpa Droša mantu aprite Pārbaudi savus ieradumus! Uzjautrinoši praktiskie ērmriteņi Ekonomija un efektivitāte – raķeškrāsnis Kas ir permakultūra? Apceļot Eiropu pa sauszemi Pašgatavots elektriskais velosipēds Tofu gatavošanas māksla Mantu maiņas punkts Viena glāze visam festivālam Samalt dārzu zaļā kokteilī Zaļākai pilsētai Saimniekot ar pievienoto vērtību Izmantot to, kas ir Dabas aptieka Pilns grozs meža Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Bioloģiskās pārtikas pulciņš Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Digitālā iepirkšanās Šķiro priecīgs Iebrist paša stādītā mežā Madaras Botmanes pieredze Videi draudzīga pārvietošanās Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Sportisks un videi draudzīgs hobijs Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


Foto: Kadrs no video

Video: Arhitektes Ievas Langes īpašā lieta – tiešā pirkšana


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane kopā ar arhitekti Ievu Langi dodas uz tiešās pirkšanas pulciņu, lai burtiski un pārnestā nozīmē ielūkotos, kādus vietējo zemnieku bioloģiski audzētos labumus iespējams iegādāties.

Kā stāsta Ieva, viņai ir liela ģimene – audzina trīs puikas –, līdz ar to ļoti nākas domāt par to, ko ēd, jo gribas savai ģimenei sniegt svaigāko, labāko un veselīgāko. Risinājums ir tiešā pirkšana – bioloģiski sertificētu pārtikas produktu pirkšana pa tiešo no Latvijas zemniekiem. 

Kā tas notiek? Ik nedēļu dežurants savāc informāciju no visiem pulciņa dalībniekiem un veic pasūtījumu, bet pēc atvešanas sašķiro pa groziņiem – katram biedram ir savs groziņš. Zemnieku saimniecību piedāvājums nosedz visu produktu klāstu, ko Latvijā var izaudzēt, – piena produkti, graudaugi, dārzeņi, augļi, dīgsti, olas un gaļa, kā arī konservi, ievārījumi un dažādi veselīgi našķi. 

"Visi zemnieki ir pazīstami un labi zināmi, pie daudziem ir būts arī ciemos – atsevišķi vai visiem kopā," atklāj Ieva. Pulciņa biedri arī domā par iepakojuma samazināšanu un, piemēram, stikla taru un olu kastītes atdod atpakaļ zemniekiem atkārtotai izmantošanai. 

Taču tiešā pārdošana nav tikai latviešu tradīcija – arī Japānā ceļmalās pašapkalpošanās stendos var iegādāties tikko no dārza nākušus labumus. Izvēlies produktus, bet naudu par tiem ieliec tai paredzētajā kastē. Šādu pašapkalpošanās stendu ir daudz, jo cilvēki ir godprātīgi un cits citam uzticas – neuztraucas ne par produktu, ne naudas zādzībām. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga un Elīna Kolāte, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.