SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video


Video: Jānis Jubalts izved Madaru Botmani ekskursijā pa paša stādītu mežu


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane kopā ar mūziķi Jāni Jubaltu dodas sniegotā apgaitā pa viņa mežu, kur pats kokus gan stāda, gan arī apkopj.

"Domāt zaļi ir manā dabā, un ne tikai manā, bet arī "Prāta vētras" dabā. Arī mūsu koncertos mēs izmantojam elektriskos ģeneratorus, kuri tiek darbināti nevis ar fosilo dīzeļdegvielu, bet gan ar atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas tiek saražota no dažnedažādiem atkritumiem," stāsta Jānis. 

Mūziķa īpašā lieta ir mežs, un viņš sevi dēvē par mežsaimnieku-iesācēju, jo mežsaimniecības profesionālos smalkumus viņš apgūst praktiski kopā ar mežsaimniecības brigādi – sākot no stādīšanas un beidzot ar kaitēkļu apkarošanu. 

Jānim ir arī sava īpašā meža tēja, ko bērni nu jau pieprasa arī mājās, ne tikai mežā. Viņš gan spiedienam neļaujas – tad tā vairs nebūšot īpašā meža tēja. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producents – Uldis Cekulis
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.