SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Video: Kārlis Mendziņš izvizina Madaru Botmani ar savu elektroauto

Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros ciemojas pie "Uzladets.lv" redaktora un "Zaļā brīvība" biedra Kārļa Mendziņa, kurš atklāj elektroauto priekšrocības un īpatnības.

Kā stāsta Kārlis, tad ikdienu pārsvarā pavada pie datora ekrāna, slēpjoties aiz klaviatūras, taču tad, kad kaut kur dodas, brauc ar savu 2012. gada izlaiduma "Citroen" markas elektromobili. 

Zaļais dzīvesveids viņam nav svešs – ikdienā šķiro atkritumus, seko līdzi iegādājamo produktu izcelsmei (viņš nēsā jaku, kas darināta no pārstrādātām PET pudelēm), savukārt, kopš iegādājies elektroautomobili, aiz sevis atstāto izmešu apjomu samazinājis par trešdaļu. 

Kārlis ar sava elektroautomobiļa priekšrocībām iepazīstina arī Madaru – nodemonstrē apsildāmos sēdekļus, izrāda, kas atrodas zem kapota, kā arī atklāj, kur atrodas motors. Viņš arīdzan izstāsta par šāda videi draudzīga braucamrīka priekšrocībām, piemēram, nav jāmaksā ceļa nodoklis un rokas nenosmērējas ar degvielu. 

Kārlis arīdzan atklāj, kā elektroautomobilis "uzvedas" mīnus 30 grādos, kur un cik daudz vietās Latvijā to var uzlādēt un cik liels ir viņa ekoloģiskās pēdas nospiedums.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producents – Uldis Cekulis
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.