SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Video: Kino eksperts Sergejs Timoņins un viņa neparastā aizraušanās – plogings


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar sportisko kino ekspertu Sergeju Timoņinu, kurš iepazīstina ar savu neparasto, taču gan savai, gan dabas veselībai vērtīgo hobiju – plogingu.

Ikdienā Sergejs darbojas kinoprojektos "Kults" un "Spektrs", un darbs pārsvarā ir sēdošs, tāpēc cenšas to kompensēt un dzīvot atbildīgāk – pārvietojas ar velosipēdu un iet pārgājienos, taču interesantākā lieta, ar ko Sergejs nodarbojas, ir plogings. 

Kā stāsta Sergejs, tad plogings Latvijā ir nonācis no Zviedrijas, un ir saistīts ar tādām fiziskām aktivitātēm kā skriešana un pārgājieni. Dodoties dabā, ploginga piekopēji allaž līdzi ņem maisu, kurā savākt pa ceļam citu cilvēku atstātos gružus un pēc tam izmest. Vēlams, sašķirojot. 

Kāpēc Sergejam patīk plogings? "Jo tas ir absolūti demokrātisks! Tu vari to darīt viens pats. Tu vari uzlikt ausis, ieslēgt mūziku, podkāstu, audiogrāmatu. Iet savā nodabā, darīt savas lietas, skriet vai iet, un mazliet savākt kaut ko sev līdzi. Un tu vari darīt to kopā ar ģimeni, iemācīt arī bērniem, un pašās beigās – kas ir pats svarīgākais! – priecājoties par to, kas ir padarīts," skaidro aktīvais kino eksperts. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producents – Uldis Cekulis
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.