SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


Foto: Kadrs no video

Video: Konceptveikala M50 saimniece Elīna Berklava iepazīstina ar zaļo T-kreklu


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane ciemojas pie dizainbāra un dizainveikala M50 saimnieces Elīnas Berklavas, lai izdibinātu, kā top un kāds izskatās zaļais T-krekls.

Elīnas ikdiena paiet Miera ielā, kur gan strādā, gan dzīvo. "Nezinu, cik zaļi, bet es cenšos," viņa saka. Elīnas īpašā lieta ir izdarīt apzinātas izvēles par zaļāku dzīvesveidu – tas attiecināms gan uz pārtiku, gan sadzīves ķīmiju, gan arī uz apģērbu, ko valkā viņa pati, viņas bērni un ko viņa iesaka valkāt arī citiem. 

Kas jādara, lai nopirktu dabisku T-kreklu? Ir jālasa sīkā druka uz birkām. Visbiežāk par apliecinājumu kalpo starptautiski apstiprinātie simboli un uzraksti "Organic cotton" un "Fair trade", bet Elīnas veikalā iegādājami arī apģērbi ar PETA apstiprinājumu, ka tas ir arīdzan vegāns, proti, apģērba ražošanas laikā nav cietis neviens dzīvnieks. 

Un arī kreklu apdruka tiek izvēlēta dabai un cilvēkam nekaitīga – sietspiedes tehnikā uz ūdens bāzes. Tiesa, jārēķinās, ka cenas atšķirība starp parasto T-kreklu un zaļo T-kreklu būs diezgan liela, jo izejvielas ir dārgākas, taču kvalitāte un līdz ar to arī kalpošana būs ievērojami ilgāka – par to savām rokām pārliecinās arī Madara. 

"Tāpat, kā pērkot pārtiku jūs izlasāt sastāvu, paņemiet un izlasiet sastāvu arī apģērbam! Tur viss ir rakstīts," teic Elīna. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.