Uz sākumu Sākums Kas traucē dzīvot dabai draudzīgāk Dzīvot saskaņā ar dabu Kaņepju plašais pielietojums Mēbeļu audzēšana Neparastais sēklu papīrs Vecā pilskroga otrā elpa Droša mantu aprite Pārbaudi savus ieradumus! Uzjautrinoši praktiskie ērmriteņi Ekonomija un efektivitāte – raķeškrāsnis Kas ir permakultūra? Apceļot Eiropu pa sauszemi Pašgatavots elektriskais velosipēds Tofu gatavošanas māksla Mantu maiņas punkts Viena glāze visam festivālam Samalt dārzu zaļā kokteilī Zaļākai pilsētai Saimniekot ar pievienoto vērtību Izmantot to, kas ir Dabas aptieka Pilns grozs meža Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Bioloģiskās pārtikas pulciņš Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Digitālā iepirkšanās Šķiro priecīgs Iebrist paša stādītā mežā Madaras Botmanes pieredze Videi draudzīga pārvietošanās Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Sportisks un videi draudzīgs hobijs Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU

       


Foto: Kadrs no video

Video: Pilsētplānotājs Oto Ozols un viņa ikoniskās velokastes stāsts

Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta “Es daru tā!” vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar arhitektu un pilsētplānotāju Oto Ozolu, lai noskaidrotu visu par viņa neparasto braucamrīku, kas, šķiet, nu jau teju kalpo var viņa vizītkarti.

Kā atklāj Oto, ikdiena paiet biroja krēslā sēdus pozā, taču rītos un vakaros viņš to kompensē ar kustību. Uz vietām, kur citi ļaudis parasti dodas ar auto – veikalu, skolu, bērnudārzu un darbu –, Oto brauc ar savu īpaši būvēto velosipēdu ar kasti. 

Velosipēda pedāļu mīšana viņam ir ne vien dabai draudzīgs pārvietošanās veids, bet arī ikrīta kopābūšanas rituāls ar saviem bērniem – meitu Frīdu un dēlu Rūdi. Neatkarīgi no laikapstākļiem aiz loga, viņi trijatā ik rītu kopā nobrauc septiņus kilometrus. Oto stāsta, ka ģimenes kopīgais ceļš uz bērnudārzu un skolu ir dzīves skola, jo bērni pa ceļam iemācās satiksmes noteikumus, iepazīst pasauli un cilvēkus tajā. Īpaši jauka tradīcija viņiem ir pie Māras dīķa pārskaitīt pīles un gulbjus. 

Velosipēds Oto ļauj būt piederīgam pilsētai, turklāt tas ir visvienkāršākais un visātrākais veids, kā nokļūt galamērķī. Ar velokasti viņš pārvietojas jau astoņus gadus, tostarp arī dodas ārzemju ceļojumos. Vistālākā vieta, kur ar to sabūts, ir Dienvidvācija, savukārt zīmīgākā un dārgākā "bagāža", kas ar to vesta – jaundzimusī meita mājup no slimnīcas. 

"Velo nav pašmērķis, bet instruments ceļā uz kvalitatīvu pilsētvidi. Un tas notiks, tas ir neizbēgami, jo sabiedrība grib dzīvot foršā pilsētā. (..) Atbilde ir infrastruktūrā. Ja mēs radām piemērotu infrastruktūru, tad arī cilvēki maina paradumus. Tā ir visur pasaulē noticis!" rezumē Oto. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga un Elīna Kolāte, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.