SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


 

Foto: DELFI

Visa iedzīve uz muguras: alpīnista Kristapa Liepiņa somas sakrāmēšanas māksla


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar alpīnistu Kristapu Liepiņu, kura īpašā lieta ir lietderīga un kompakta mugursomas sakrāmēšana.

Kristaps ir alpīnists, alpīnisma instruktors un ceļotājs ar 40 gadu lielu kalnos kāpšanas pieredzi, tāpēc mugursomas sakrāmēšanu viņš apguvis nevainojami: "Bieži vien cilvēkiem liekas, ka viņiem vajag milzīgas somas, bet – ja jums ir labas un patiešām pārdomātas lietas, tad viņas var salikt ļoti kompakti vienā nelielā mugursomā." 

Kam jābūt līdzi, dodoties pārgājienā? Kristapa somā ir ūdensnecaurlaidīga jaka, cepure, kas pasargā no aukstuma vai saules – kāda nu kurā brīdī nepieciešama, zeķes, fotoaparāts, miskastes maiss, dažādi noderīgi sīkumi, piemēram, GPS sakaru ierīce, paklājiņš, telts, uzpildāma pudele ūdenim un filtrs, guļammaiss, kā arī virve. 

Runājot par ēst gatavošanu brīvā dabā, Kristaps neatbalsta ugunskura kuršanu – tā vietā, ejot pārgājienā, viņš iesaka maltīti uzsildīt ar gāzes degli. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.