SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video


Zaļās brīvdienas: Dace Salnāja un viņas dabai draudzīgie ceļošanas paradumi


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros ciemojas pie raidījumu vadītājas Daces Salnājas, kuras īpašā lieta ir zaļa un veselīga ceļošana kopā ar ģimeni.

"Ekoloģiskā jomā esmu pilnīgs zaļknābis, bet man gribas iemācīties un saprast, kā tas strādā. Kā arī – lai mani neapmuļķo, un lai planētai labi," saka Dace, kura ir arī pētniece un trīs bērnu mamma. 

"Mana īpašā lieta ir ceļojot pievērst uzmanību, lai tur saimnieko zaļi un veselīgi. Tās ekoloģiskās lietas – viņas dažkārt ir arī lēnas. Manā gadījumā tas ir labi, jo maniem bērniem ir divi, četri un seši gadi šobrīd. Viņi paši ir ļoti enerģiski, viņiem vajag skriet un darīt, tāpēc es mēģinu izvairīties no ārējiem kairinājumiem, kas varbūt nav vajadzīgi. Lieli televizori vai skaļas lietas. Mēs lieliski šobrīd iztiekam ar zvēriņiem, trusīšiem, kaziņām, šūpolēm," atklāj Dace. 

Atrast šādas atpūtas vietas viņai palīdz "Zaļais sertifikāts" – kvalitātes atpazīstamības zīme, kurai viņa uzticas. Tas ir sertifikāts, kas apliecina, ka konkrētajā vietā saimnieko saudzējot apkārtējo vidi, saglabājot ainavas un bioloģisko daudzveidību, ievērojot vietējās tradīcijas. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.