1. februārī sāksies pieteikšanās stipendijai 'Studētgods'
Foto: Shutterstock

No 1. līdz 20. februārim studējošie no daudzbērnu ģimenēm var pieteikties sociālajai stipendijai "Studētgods", kas noteikta 160 eiro mēnesī, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas nodaļa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieteikumu var iesniegt elektroniski, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv.

Pieteikties stipendijai drīkst gan tie studējošie, kuri uzsāka studijas 2021. gada rudens semestrī un jau ir saņēmuši stipendiju, gan tie, kas 1. semestrī nekvalificējās stipendijai centralizēto eksāmenu atzīmju dēļ.

Otrajā semestrī stipendijas piešķiršana tiek pārskatīta. Lai kvalificētos stipendijas saņemšanai, studenta vidējai svērtajai atzīmei jābūt seši un augstāk.

Tāpat IZM aicina stipendijai pieteikties 1. kursā studējošie no daudzbērnu ģimenēm, kuri rudens semestrī neizmantoja šo iespēju.

Uz jauniešiem, kuri studijas 1. kursā koledžas vai bakalaura līmeņa programmā pilna laika klātienē uzsāks pēc 2022. gada ziemas uzņemšanas, attiecas stipendijas piešķiršanas nosacījums, ka centralizēto eksāmenu rezultātiem matemātikā jābūt ne zemākiem par 30%, bet latviešu valodā – ne zemākiem par 40%.

Uz stipendiju var pretendēt ikviens students, kas imatrikulēts 1. kursā koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē gan valsts, gan privātajās augstskolās un koledžās. Tāpat stipendijai kvalificējas arī tie, kuri atjaunojās studijām 2021. gada rudens semestrī pēc studiju pārtraukuma koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē.

Stipendiju studējošie var saņemt līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot).

Studējošais, kurš pretendē uz sociālo stipendiju "Studētgods", var iesniegt pieteikumu elektroniskajā pakalpojumā, norādot normatīvajos aktos noteikto nepieciešamo informāciju.

Pieteikumu datus apstrādā Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), kur pārbauda iesniegto informāciju un tās atbilstību stipendijas piešķiršanas kritērijiem.

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) darbinieki pārbaudīs informāciju par ģimeni, tajā skaitā, vai studējošais ir daudzbērnu ģimenes loceklis. Savukārt augstākās izglītības iestāde, pamatojoties uz datu pārbaudes rezultātiem VIIS un SIF veikto pārbaužu rezultātiem, līdz 2022. gada 20. martam pieņems lēmumu par sociālās stipendijas piešķiršanu vai atteikumu piešķirt stipendiju.

Plašāku informāciju par stipendiju var meklēt šeit.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 2021. gada augustā atbalstīja IZM rosināto stipendiju "Studētgods", kas paredz piešķirt 160 eiro lielu stipendiju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

IZM Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form