12. klašu eksāmenus rosina noteikt līdz trim stundām ilgus, to laikā lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus
Foto: DELFI

Plānots, ka 12.klašu centralizēto eksāmenu ilgums nepārsniegs trīs stundas un tā rakstīšanas brīdī skolēni izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus, otrdien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks, uzsverot, ka par izmaiņām vēl būs jālemj valdībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VISC apsver arī iespēju samazināt uzdevumu daudzumu, nemainot kopējo grūtības pakāpi. Vienlaikus Catlaks atzīmēja, ka eksāmenu rakstīšanas laikā nav paredzēti starpbrīži.

Centra vadītājs uzsvēra, ka eksāmenu rīkotāji ir pastāvīgā saziņā ar Veselības ministriju (VM) un pārbaudījumi, kā arī konsultācijas notiks, stingri ievērojot ekspertu ieteikumus. Plānots, ka skolēniem būs jāievēro divu metru distance, būs pieejami dezinfekcijas līdzekļi un būs jālieto sejas maskas, kuras nodrošinās valsts, viņš teica.

Viņš skaidroja, ka pēc ilgām diskusijām nonāca pie risinājuma, ka 9. klašu eksāmeni tiks atcelti, paredzot, ka viņi skolu beigs ar gada atzīmēm, vienlaikus saglabājot eksāmenu 12. klasēm. Savukārt plānots, ka vidusskolu absolventi kārtos trīs obligātos centralizētos eksāmenus un ceturtais izvēles eksāmens būs brīvprātīgs. Skolēni, kas vēlēsies, varēs kārtot arī ceturto eksāmenu, VISC šo iespēju neliegs.

Paredzēts, ka 12. klašu beidzēji kārtos obligātos eksāmenus svešvalodā, latviešu valodā un matemātikā. Eksāmenu sesijas sākums plānots 2.jūnijā un tās nedēļas laikā arī noritēs eksāmens svešvalodā. Eksāmens latviešu valodā paredzēts 9.jūnijā, taču 10. jūnijā un 11. jūnijā valsts valodas pārbaudījumu varēs kārtot mazākumtautību izglītības programmu skolēni, kuri to vēlēsies.

Tad 12. jūnijā paredzēts centralizētais eksāmens matemātikā, 15.jūnijā paredzēts eksāmens vēsturē, 17. jūnijā – ķīmijā, 19. jūnijā – bioloģijā, 26. jūnijā – fizikā. Pēc Jāņiem sekos skolas līmeņa eksāmeni, kā ģeogrāfija, informātika un ekonomika.

Paredzēts, ka eksāmenu papildsesija notiks no 2. jūlija līdz 7. jūlijam, kurā eksāmenus kārtot varēt tie skolēni, kas kaut kādu iemeslu dēļ eksāmenus nevarēja nokārtot paredzētajā termiņā, tostarp skolēni, kas mācas tālmācībā un aizvien atrodas ārzemēs.

Vienlaikus aizvien plānoti tiek arī profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, tomēr plašāku informāciju par tiem Catlaks nesniedza.

Viņš minēja, ka sertifikātu izsniegšana plānota 24. jūlijā un uzsvēra, ka par šiem noteikumiem ceturtdien, 30. aprīlī, tikšot lemts valdībā.

Jau ziņots, ka uzklausot sabiedrības un ekspertu viedokli, Izglītības un zinātnes ministrija otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes apakškomisijas sēdē rosinās nerīkot valsts pārbaudes darbus 9. klašu beidzējiem.

Atteikšanos no 9. klašu eksāmeniem ministrija rosina pēc konsultācijām ar Veselības ministriju, kā arī analizējot IZM, "Edurio" un VISC skolēnu aptauju datus un ņemot vērā citu Eiropas Savienības valstu rīcību centralizēto eksāmenu norisē, norāda ministrijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 IZM Eiropas Savienība Izglītības un zinātnes ministrija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form