13.Saeimu varēs vēlēt arī Erebrū un Bostonā
Foto: F64

13.Saeimas vēlēšanām tiks izveidoti vēl divi vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs - tie atradīsies Lielbritānijas pilsētā Bostonā un Zviedrijas pilsētā Erebrū.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien atbalstījusi šo Ārlietu ministrijas priekšlikumu, līdz ar to ārvalstu vēlēšanu iecirkņu sarakstā 13.Saeimas vēlēšanām iekļauti kopā 117 iecirkņi – par 19 vēlēšanu iecirkņiem vairāk nekā 2014. gadā.

13.Saeimas vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs atradīsies Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Islandē, Itālijā, Izraēlā, Īrijā, Japānā, Jaunzēlandē, Kanādā, Kazahstānā, Korejā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Visvairāk vēlēšanu iecirkņu būs Amerikas Savienotajās Valstīs – 21, Lielbritānijā – 16 un Vācijā – deviņi. Zviedrijā būs seši vēlēšanu iecirkņi, pieci iecirkņi darbosies Austrālijā un Kanādā, pa četriem iecirkņiem – Īrijā, Krievijā un Norvēģijā, bet divi iecirkņi būs astoņās valstīs – Austrijā, Baltkrievijā, Brazīlijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Šveicē.

Vēlēšanu iecirkņi būs izvietoti Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kā arī citās balsošanai piemērotās telpās – galvenokārt vietējai Latvijas pilsoņu kopienai piederošās telpās.

Saeimas vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Gatavojoties vēlēšanām, CVK aicina vēlētājus ārvalstīs laikus parūpēties par derīgu balsošanas dokumentu – Latvijas pilsoņa pasi, kurā tiks iespiests spiedogs par dalību vēlēšanās. Tā kā Saeimas vēlēšanās Latvijā neizmanto vēlētāju reģistru, spiedogs pasē ir veids, kā šajās vēlēšanās nodrošina principu "viens vēlētājs – viena balss".

Lai uzzinātu par iespējām atjaunot vai izgatavot pasi, vēlētāji ārvalstīs aicināti sazināties ar tuvāko Latvijas Republikas diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību. Savukārt, ja vasarā vai rudenī plānots ceļojums uz Latviju, pieteikties pases saņemšanai iespējams jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur pasi noformēs 10 darba dienu laikā vai paātrinātā kārtībā – divu darba dienu laikā, neieskaitot dokumentu iesniegšanas dienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārlietu ministrija Centrālā vēlēšanu komisija Saeima Saeimas vēlēšanas 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form