2015./2016.mācību gadā pedagogi varētu saņemt 709 eiro algu
Foto: Itar-Tass/Scanpix

No nākamā mācību gada pedagogi varētu saņemt 709 eiro algu, šodien notikušajā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē sacīja Izglītības uz zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule.

Šāds algas apjoms iespējams ar nosacījumu, ja valdība apstiprinās jaunajās politikas iniciatīvās IZM iesniegto prasību par papildu finansējumu 36 miljonu eiro pedagogu atalgojuma paaugstināšanai par 10%.

Tāpat būtu jāievieš arī jauns pedagogu darba samaksas modelis, kas paredzētu 36 stundu darba nedēļu. Pie esošā finansējuma pedagoga darba alga sasniegtu 603 eiro.

IZM izstrādātie aprēķini par vienu no pavasarī piedāvātajiem pedagogu darba samaksas modeļiem - pāreju uz pilnu darba slodzi - paredz noteikt, cik maksā viena darba stunda.

Ja pedagoga algas apjoms sasniegtu 603 eiro, vienas pedagoga darba stundas cena veidotu 4,19 eiro, savukārt ar 709 eiro lielu atalgojumu - 4,92 eiro.

Atbildot uz jautājumu, vai jaunajās politikas iniciatīvās iesniegtās prasība par 36 miljoniem eiro ir reāli sasniedzams rezultāts, IZM Parlamentārais sekretārs Andis Geižāns norādīja, ka darba samaksas aprēķina modelis var funkcionēt arī esošā finansējuma apmēros. Tomēr, ja papildus prasītais finansējums netiks piešķirts, nevar runāt par LIZDA pieprasīto 10% paaugstinājumu. Taču, kā sacīja Geižāns, šis modelis arī esošā finansējuma apmēros nodrošinātu pedagogiem pietiekami lielu atalgojumu.

Kā LIZDA padomes sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), finansējuma piešķiršana būs politiska izšķiršanās.

LIZDA padome, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri un IZM pārstāvjiem, cerēja sagaidīt finansēšanas modeļu aprēķinus, kurus IZM solīja veikt līdz augusta beigām.

  Source

  LETA

  Tags

  Ina Druviete LIZDA
  Pamanījāt kļūdu?
  Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

  Comment Form