53% rīdzinieku ir vidējā vai augstākā izglītība, liecina dati, kas iekļauti Nacionālā attīstības plānā. Nacionālā attīstības plānā norādīts, ka iedzīvotāju izglītības līmenis valstī ir cieši saistīts ar augstāko mācību iestāžu izvietojumu reģionos un apdzīvoto vietu tuvumu tām. Ņemot vērā šos apstākļus, iedzīvotāju izglītības līmenis ap Rīgu ir augstāks nekā citviet Latvijā - vairāk nekā pusei no visiem šī reģiona iedzīvotājiem ir vidējā vai augstākā izglītība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Šāda situācija izveidojusies, jo Rīgā ir koncentrēta lielākā daļa valstī reģistrēto augstskolu, turklāt galvaspilsētā pēc augstskolas beigšanas paliek daļa no citu reģionu cilvēkiem. Rajonos, kas atrodas tuvāk Rīgai, vidējā un augstākā izglītība ir 48%- 49% iedzīvotāju, bet reģiona attālākajās teritorijās šis rādītājs ir aptuveni 41%.

Nacionālā attīstības plānā iekļautie dati liecina, ka Vidzemē neesot vērojamas izteiktas atšķirības izglītības līmeņa ziņā starp dažādiem reģioniem. Vidējās un augstākās izglītības īpatsvars šajā reģionā ir no 41% līdz 46%.

Savukārt Latgales reģionā ir vērojama liela atšķirība starp iedzīvotāju izglītības līmeņiem - ja Daugavpilī un Rēzeknē 52% un 53% iedzīvotāju ir vidējā vai augstākā izglītība, tad Daugavpils rajonā vidējā vai augstākā izglītība ir 38% iedzīvotāju. Zemgales un Kurzemes reģionos nav vērojama tik būtiska atšķirība iedzīvotāju izglītības līmenī starp lielajām pilsētām un pārējo reģionu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form