Apmēram 70% Latvijas iedzīvotāju mitinās privātos mājokļos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2000.gadā veiktās tautas skaitīšanas dati. Sev vai citai personai piederošā īpašumā dzīvo 68,5% iedzīvotāju salīdzinājumā ar 19% 1989.gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pašvaldībām un organizācijām piederošos mājokļos dzīvojošo daļa turpretī samazinājusies no 76,9% 1989.gadā līdz 29,1% tagad. Sakarā ar kooperatīvo dzīvokļu privatizāciju arī šīs īpašuma formas mājokļos dzīvojošo daļa ir samazinājusies no 4,1% līdz 1,9%.

Tāpat tautas skaitīšanā noskaidrots, ka 26% no visiem valsts iedzīvotājiem apdzīvo individuālu ģimenes māju, savukārt 68,2% dzīvo atsevišķos dzīvokļos. Būtiski samazinājies arī komunālajos dzīvokļos dzīvojošo skaits. 1989.gadā komunālajos dzīvokļos dzīvoja 8,1%, bet 2000. gadā - 1,2%. Vairāk nekā desmit reizes samazinājies arī kopmītnēs jeb uzņēmumu un mācību iestāžu dienesta viesnīcās dzīvojošo cilvēku skaits.

Pētījumā noskaidrots, ka pēdējā desmitgadē jaunu mājokļu būvniecība ir būtiski samazinājusies. Tāpat noskaidrots, ka visvairāk iedzīvotāju mājokļu izvietots 50 un vairāk dzīvokļu mājās. Rīgā šādās mājās dzīvo 60,8%, Daugavpilī - 57,7%, Liepājā - 49% iedzīvotāju. Samērā mazs šādās mājās dzīvojošo īpatsvars ir Rēzeknes rajonā - tikai 3,8%.

Vienlaicīgi Rēzeknes rajonā ir lielākais procentuālais vienas ģimenes mājās dzīvojošo personu īpatsvars - 59,6%, Krāslavas rajonā - 58,3%, Balvu rajonā - 55,6%, turpretī mazākais Rīgā - tikai 5,3%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form