Āboltiņa sāk darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā
Foto: DELFI

No pirmdienas, 5. februāra, bijusī Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa sākusi darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs, portālu "Delfi" informēja ministrijas Komunikācijas direkcijas vadītājs-preses sekretārs Gints Jegermanis.

Āboltiņas galvenie pienākumi direktores amatā būs vadīt un organizēt Eiropas departamenta darbu saskaņā ar struktūrvienības reglamentu, piedalīties starpvalstu, starpinstitūciju un Eiropas Savienības institūciju darba grupās, reģionālās un ekspertu apspriedēs par departamenta kompetences jautājumiem, lai nodrošinātu Latvijas un Ārlietu ministrijas nostāju un interešu pārstāvību.

Departamenta direktores amatā Āboltiņas darba atalgojums ir 1917 eiro. Kā arī saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumos par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību paredzēto viņa saņem 20% piemaksu par diplomātisko rangu.

"Vienotības" valde pērn 6. novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad "Vienotība" sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Āboltiņa vadīja "Vienotību" no 2011. gada, līdz 2016. gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad "Vienotība" bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010. gadam – partijas "Jaunais laiks" valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā "Vienotība" ir guvusi panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas – Laimdotai Straujumai, tomēr tad partija piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Āboltiņa pirms savas politiķes karjeras vadījusi Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu. Darbu ministrijā viņa sāka 1993. gadā kā Konsulārā departamenta vecākā referente, bet par departamenta direktori kļuva 1995. gadā. Viņa vadīja departamentu līdz 2002. gadam.

"Delfi TV ar Jāni Domburu", atbildot uz jautājumu, vai viņas nākotne varētu būt saistīta ar vēstnieces amatu, Āboltiņa teica: "Katrā dienestā ir zemāki un augstāki amati. Komentāros cilvēki bieži sūta mani mazgāt grīdu. Varu visiem tiem cilvēkiem, kas mani sūta mazgāt grīdu, teikt – nebaidieties, es to esmu darījusi. No 15 gadu vecuma līdz brīdim, kad iestājos augstskolā un to vairs nevarēja apvienot."

Tags

Ārlietu ministrija Solvita Āboltiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form