Āboltiņa vadīs ietekmīgo un specdienestus uzraugošo Nacionālās drošības komisiju
Foto: LETA

Saeima ceturtdien deputātus ievēlēja parlamenta komisijās, cita starpā nolemjot, ka deputāte Solvita Āboltiņa (V) strādās arī Nacionālās drošības komisijā un parlamentārietis Arturs Kaimiņš (LRA) arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā.

Nacionālās drošības komisijas pirmajā sēdē nolemts, ka to vadīs Āboltiņa. Par viņas kandidatūru šajā amatā balsoja 5 deputāti, bet pret bija viens deputāts, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija īsteno parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Drošības policiju.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas un Valsts aizsardzības koncepcijas apstiprināšana, kā arī valsts drošības iestāžu personāla komplektēšanas principu izvērtēšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Ārlietu komisijā ievēlēts Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Atis Lejiņš (V), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Sergejs Mirskis (S), Raimonds Rubiks (S), Sergejs Potapkins (S), Artis Rasmanis (ZZS) un Guntis Belēvičs (ZZS).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā strādās Mārtiņš Bondars (LRA), Inguna Sudraba (NSL), Kārlis Šadurskis (V), Ints Dālderis (V), Vjačeslavs Dombrovskis (V), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK), Igors Pimenovs (S), Ivans Ribakovs (S), Jānis Trupovnieks (ZZS) un Edgars Putra (ZZS).

Savukārt Juridiskās komisijas locekļu amatus ieņems Āboltiņa, Inga Bite (LRA), Gunārs Kūtris (NSL), Inese Lībiņa-Egnere (V), Andrejs Judins (V) un Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), Valērijs Agešins (S), Andrejs Elksniņš (S), Jūlija Stepaņenko (S), Gundars Daudze (ZZS) un Juris Vectirāns (ZZS).

Parlaments arī nolēma, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā strādās Kaimiņš, Lolita Čigāne (V), Janīna Kursīte (V), Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Boriss Cilevičs (S), Vladimirs Nikonovs (S), Regīna Ločmele-Luņova (S), Augusts Brigmanis (ZZS) un Valters Dambe (ZZS).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā ievēlēts Juris Viļums (LRA), Arvīds Platpers (NSL), Jānis Upenieks (V), Ilze Viņķele (V), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), Ņikita Ņikiforovs (S), Ivans Klementjevs (S), Jānis Vucāns (ZZS) un Valdis Skujiņš (ZZS).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā strādās Jānis Ruks (LRA), Ringolds Balodis (NSL), Ainars Latkovskis (V), Aleksejs Loskutovs (V), Veiko Spolītis (V), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK), Zenta Tretjaka (S), Jānis Ādamsons (S), Mihails Zemļinskis (S), Raimonds Bergmanis (ZZS) un Kārlis Seržants (ZZS).

Tikmēr Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā ievēlēti Nellija Kleinberga (LRA), Romāns Mežeckis (NSL), Juris Šulcs (V), Aldis Adamovičs (V), Vilnis Ķirsis (V), Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK), Andris Vilks (VL-TB/LNNK), Sergejs Dolgopolovs (S), Jānis Tutins (S), Māris Kučinskis (ZZS), Rihards Eigims (ZZS) un Ainārs Mežulis (ZZS).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā strādās Dainis Liepiņš (LRA), Aivars Meija (NSL), Inesis Boķis (V), Edvards Smiltēns (V), Dzintars Zaķis (V), Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Artūrs Rubiks (S), Ivars Zariņš (S), Jānis Urbanovičs (S), Ingmārs Līdaka (ZZS), Jānis Klaužs (ZZS) un Armands Krauze (ZZS).

Sociālo un darba lietu komisijā ievēlēti Mārtiņš Šics (LRA), Silvija Šimfa (NSL), Romualds Ražuks (V), Hosams Abu Meri (V), Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Andris Buiķis (VL-TB/LNNK), Andrejs Klementjevs (S), Vitālijs Orlovs (S), Marjana Ivanova-Jevsejeva (S), Aija Barča (ZZS), Andris Bērziņš (ZZS) un Andris Siliņš (ZZS).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā strādās Inga Bite (LRA), Dainis Liepiņš (LRA), Aivars Meija (NSL), Gunārs Kūtris (NSL), Aldis Adamovičs (V), Ainars Latkovskis (V), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK), Vitālijs Orlovs (S), Zenta Tretjaka (S), Jānis Vucāns (ZZS) un Andris Siliņš (ZZS).

Pieprasījumu komisijā ievēlēti Juris Viļums (LRA), Romualds Ražuks (V), Veiko Spolītis (V), Inese Lībiņa-Egnere (V), Vilnis Ķirsis (V), Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), Inguna Rībena (VL-TB/LNNK) Jānis Ādamsons (S), Mihails Zemļinskis (S), Andrejs Elksniņš (S), Jānis Urbanovičs (S), Augusts Brigmanis (ZZS), Rihards Eigims (ZZS), Gundars Daudze (ZZS) un Jānis Klaužs (ZZS).

Publisko izdevumu un revīzijas komisijā strādās Mārtiņš Šics (LRA), Inguna Sudraba (NSL), Aleksejs Loskutovs (V), Inesis Boķis (V), Vjačeslavs Dombrovskis (V), Edvards Smiltēns (V), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Andrejs Klementjevs (S), Ņikita Ņikiforovs (S), Raimonds Rubiks (S), Marjana Ivanova-Jevsejeva (S), Andris Bērziņš (ZZS), Aija Barča (ZZS), Juris Vectirāns (ZZS) un Valters Dambe (ZZS).

Nacionālās drošības komisijā ievēlēta Āboltiņa, kā arī Mārtiņš Bondars (LRA), Ringolds Balodis (NSL), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Valērijs Agešins (S) un Kārlis Seržants (ZZS).

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā strādās Kaimiņš, Arvīds Platpers (NSL), Hosams Abu Meri (V), Andrejs Judins (V), Jānis Upenieks (V), Janīna Kursīte (V), Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK), Andris Vilks (VL-TB/LNNK), Vladimirs Nikonovs (S), Artūrs Rubiks (S), Ivans Ribakovs (S), Sergejs Mirskis (S), Valdis Skujiņš (ZZS), Ingmārs Līdaka (ZZS) un Raimonds Bergmanis (ZZS).

Eiropas lietu komisijā darbosies Nellija Kleinberga (LRA), Romāns Mežeckis (NSL), Lolita Čigāne (V), Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Atis Lejiņš (V), Kārlis Šadurskis (V), Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK), Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK), Igors Pimenovs (S), Sergejs Dolgopolovs (S), Ivans Klementjevs (S), Regīna Ločmele-Luņova (S), Jūlija Stepaņenko (S), Armands Krauze (ZZS), Edgars Putra (ZZS), Guntis Belēvičs (ZZS).

Līdz ar 12.Saeimas sanākšanu pirmo reizi sāks strādāt arī Ilgtspējīgas attīstības komisija. Tajā ievēlēti Jānis Ruks (LRA), Silvija Šimfa (NSL), Ilze Viņķele (V), Dzintars Zaķis (V), Ints Dālderis (V), Juris Šulcs (V), Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Andris Buiķis (VL-TB/LNNK), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Ivars Zariņš (S), Sergejs Potapkins (S), Boriss Cilevičs (S), Jānis Tutins (S), Māris Kučinskis (ZZS), Ainārs Mežulis (ZZS), Jānis Trupovnieks (ZZS) un Artis Rasmanis (ZZS).

Source

LETA

Tags

Aija Barča Ainars Latkovskis Aleksandrs Kiršteins Aleksejs Loskutovs Andrejs Elksniņš Andrejs Klementjevs Andris Bērziņš (aktieris) Andris Bērziņš (bijušais premjers) Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Andris Vilks (LNB) Andris Vilks (Vienotība) Atis Lejiņš Augusts Brigmanis Boriss Cilevičs Dzintars Zaķis Einārs Cilinskis Eiropa Gaidis Bērziņš Gunārs Kūtris Gundars Daudze Ilmārs Latkovskis Ilze Viņķele Imants Parādnieks Ināra Mūrniece Inese Laizāne Inga Bite Ingmārs Līdaka Inguna Rībena Inguna Sudraba Ints Dālderis Izglītība Ivans Klementjevs Ivans Ribakovs Janīna Kursīte Jānis Ādamsons Jānis Dombrava Jānis Klaužs Jānis Tutins Jānis Urbanovičs Kārlis Krēsliņš Kārlis Seržants Lolita Čigāne Māris Kučinskis Mārtiņš Bondars Mārtiņš Šics Mihails Zemļinskis Nikon Pilsonība Raimonds Bergmanis Raimonds Rubiks Raivis Dzintars Rihards Eigims Ringolds Balodis Romāns Naudiņš Romualds Ražuks Saeima Sergejs Dolgopolovs Sergejs Mirskis Solvita Āboltiņa Valērijs Agešins Vjačeslavs Dombrovskis VL-TB/LNNK
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form