Āboltiņas aiziešana no politikas mainītu 'Vienotības' dinamiku, domā Kariņš
Foto: F64

Solvitas Āboltiņas aiziešana no politikas mainītu "Vienotības" dinamiku, jo tad partija sabiedrību varētu uzrunāt ar saturu, nevis attaisnoties, šādu viedokli pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Viņš skaidroja, ka politiskās aprindās personiskām simpātijām un antipātijām nevajadzētu spēlēt lielu lomu, bet diemžēl bieži notiek pretējais, īpaši Latvijas politikā. Kamēr citi lietišķi analizē partijas programmu un darbus, lielākajā daļā vēlētāju šis faktors - politiķis "patīk vai nepatīk" - ir galvenais, novērojis eiroparlamentārietis.

"Mums ir jāmaina vēlētāja uztvere saturiski. Āboltiņa, manuprāt, nav darījusi neko tādu, kas attaisnotu tik negatīvu attieksmi pret viņu no sabiedrības. Ja paskatītos uz tiem likumiem, kurus viņa ir atbalstījusi vai neatbalstījusi, liela sabiedrības daļa viņai piekristu, bet negatīvais iespaids par viņu, protams, iespaido visu partiju," norādīja Kariņš.

Deputāts vērsa uzmanību, ka "Vienotībā" patlaban notiek milzu pārmaiņas, tomēr paies laiks, līdz sabiedrībai tās būs jūtamas un redzamas, tādēļ periodā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām tieši šī pārmaiņu parādīšana vēlētājiem būs partijas lielākais izaicinājums.

Āboltiņas aiziešana no politikas mainītu 'Vienotības' dinamiku, domā Kariņš
Foto: LETA

"Valdē šobrīd veidojas labāks īpatsvars starp pieredzējušiem un jauniem cilvēkiem. Maiņa notiek un notiks labvēlīgos apstākļos, proti, nevis vecie politiķi atstums jaunos, bet gan vilks jaunos politiķus tuvāk klāt un nodos viņiem pieredzi. Jau tagad strādājām un strādāsim pie tā, lai piesaistītu jaunus biedrus," teica deputāts.

Eiroparlamentārietis vērsa uzmanību, ka iepriekš partijas valdē dominēja savstarpēji aizvainojumi, un darbs nenotika profesionāli, tādēļ partija pelnīti saņēma nosodījumu no sabiedrības, tomēr tagad atmosfēra esot izmainījusies. Partijas iekšienē tiekot runāts par mērķiem un idejām, bet personīgās ķildas esot izzudušas.

"23.septembrī būs partijas domes sēde, kurā runāsim par partijas pamatvērtībām -, ko mēs pārstāvam, kādi ir mūsu uzskati, un kādu politiku vēlamies veidot. Ļoti svarīgi ievilkt elpu un apzināties, kas mēs esam! Mums ir ļoti liels potenciāls, un galvenais, kas jādara, - jārūpējas par valsts ekonomisko augšupeju un labklājības palielināšanu," ir pārliecināts Kariņš.

Partijas domes vadītājs tic, ka Latvijas politiskajā spektrā ir liels pieprasījums pēc tāda veida politiskā spēka, kāds ir "Vienotība", jeb tāda, kas ir eiropeisks, kam nav nekādu šaubu par Latvijas ģeopolitisko kursu, un kurā ir pietiekami liela pieredze un resursi. Kariņš uzsvēra, ka partija izjūt lielu atbildību par valsti kopumā un to, lai valdība būtu stabila.

"Tomēr mēs esam aizgājuši pat tik tālu, ka stabilitātes labad neuzstājam valdībā uz to, kas būtu pareizais virziens, kaut gan mēs to saredzam - aizkulisēs mēs to pārrunājam, argumentējam, bet tad klusējam," nožēlu pauda deputāts.

Source

LETA

Tags

Krišjānis Kariņš Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form