'Abortu jautājuma' darba grupa nepanāk vienošanos par kopīga mērķa formulēšanu
Foto: AFP/Scanpix

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izveidotajā "abortu jautājuma" darba grupā šodien atšķīrās viedokļi par to, kādam jābūt darba grupas mērķim, un tika nolemts turpināt par to diskutēt nākamajā kopīgajā sanāksmē.

Apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) piedāvāja noteikt tādu darba grupas mērķi, kurā cita starpā tiktu pausts atbalsts arī nedzimušu bērnu tiesībām uz dzīvību: "Nodrošināt iespēju sievietēm izdarīt pārdomātu izvēli krīzes grūtniecības gadījumā un aizsargāt nedzimuša bērna dzīvību."

Atvaļinājumā esošā Latvijas pārstāves vietniece Eiropas Savienības dzimumu līdztiesības institūta padomē Dace Kavase aicināja atteikties no mērķa otrās daļas "aizsargāt nedzimuša bērna dzīvību", jo tas nozīmētu iziešanu ārpus pašlaik spēkā esošajām vadlīnijām attiecībā ar ģimenes dzīvi. Nevajag mērķī noteikt abortu aizliegumu "de facto", uzsvēra Kavase.

Eiropas veselības aprūpes tiesību asociācijas valdes locekle Solvita Olsena sēdē norādīja, ka embriju vai augli nevar dēvēt par nedzimušu bērnu. Savukārt Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītāja un profesore Valentija Liholaja skaidroja, ka runa varētu būt par nedzimušu vai potenciālu bērnu. Viņa norādīja, ka, ja līdz tam darba grupa nonāks, būtu nepieciešams embrija un augļa definīciju iekļaut seksuālās un reproduktīvās veselības likumā.

Parādnieks rosināja klātesošos līdz nākamajai reizei sagatavot savus priekšlikumus mērķa formulēšanai.

Parādnieks vēlāk norādīja, ka mērķis paliks tāds pats, kā tika formulēts, taču tiks precizēts. Deputāts uzskata, ka nevar viena cilvēka izteikumus uzskatīt par izšķirošiem, jo, piemēram, darba grupas locekle, fonda "Moral revolution" valdes locekle Natālija Lazukina uzskatot, ka ir jāliek uzsvars uz nedzimuša bērna tiesību aizsargāšanu.

Deputāts sēdē arī norādīja, ka jau iepriekš apakškomisijā ir panākta vienošanās ar tiesībsargu Juri Jansonu un citu institūciju pārstāvjiem, ka arī nedzimušam bērnam ir savas tiesības, ja tās tiek saskaņotas ar sieviešu tiesībām.

Savukārt "Papardes zieds" valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle aicināja apakškomisijas priekšsēdētāju iepazīties ar tiesībsarga vēstuli, kurā viņš tomēr esot paudis citādāku pozīciju, nekā to šodien atstāstīja Parādnieks.

No Saeimas deputātiem darba grupas sēdē piedalījās Parādnieks un Inga Bite (RP).

Kā ziņots, darba grupai bija paredzēts skatīt iespēju veikt izmaiņas abortu veikšanu regulējošajos normatīvajos aktos.

Plānots, ka turpmāk darba grupas sēdes varētu notikt katru otru nedēļu.

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form