Ādažu poligonā – NATO paplašinātās klātbūtnes Igaunijā kaujas grupas mācības
Foto: F64

No 22. oktobra līdz 4. novembrim, Ādažu poligonā notiks Igaunijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizētās mācības "Furious Axe," informē Aizsardzības ministrija. Nacionālie bruņotie spēki atgādina iedzīvotājiem, ka, turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam, to laikā pa autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esmu gandarīts, ka Ādažu poligonā trenējas ne tikai Nacionālie bruņotie spēki un Latvijā dienošie sabiedroto karavīri, bet arī Igaunijā izvietotā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa," uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un piebilst, ka Ādažu poligons ir vienīgā plašā militāro mācību teritorija Latvijā, kur militārās mācības norisinās jau 90 gadus. Proti, tas ir ne tikai lielākais poligons Baltijas valstīs, bet arī "unikāla treniņu vieta, jo mācību laikā izaicinājumus rada mežains apvidus, kas traucē redzamību un šāviņa mērķa sasniegšanu."

Mācību mērķis ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Igaunijā kaujas grupas un Igaunijas Aizsardzības spēku sadarbību un savietojamību, un veicināt to ciešāku integrāciju. Mācību laikā Ādažu poligonā norisināsies gan kaujas šaušana, gan taktiskie vingrinājumi.

2016.gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Nacionālie bruņotie spēki arī norāda iedzīvotājiem, ka mācību laikā būs dzirdami īslaicīgi trokšņi, kas nenodara kaitējumu apkārtējiem un īpašumam, un atvainojas par sagādātajām neērtībām . Tāpat arī lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs, vēsta Aizsardzības ministrijai. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki arī uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ādažu poligons Aizsardzības ministrija Militārā policija Nacionālie bruņotie spēki NATO Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form