Administratīvā tiesa ierosina lietas par viendzimuma laulību reģistrāciju
Foto: AFP/Scanpix

Pēc Augstākās tiesas (AT) atzinuma, ka Administratīvā rajona tiesai būtu vajadzējis plašāk izvērtēt pieteikumus par viendzimuma laulību reģistrāciju, Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi četras administratīvās lietas, informēja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat tiesa ierosinājusi administratīvo lietu pēc vēl viena pieteikuma, kurš iepriekš nav ticis noraidīts.

Tiesā patlaban nevarēja pateikt, kad lietas tiks skatītas.

Jau ziņots, ka sākotnēji Administratīvās rajona tiesas tiesnesis atteica pieņemt pieteikumus, jo likumdošana neparedz laulību starp viena dzimuma personām. AT šo lēmumu maija beigās atcēla, norādot, ka Administratīvās rajona tiesai pieteikumi bija jāizvērtē plašākā tvērumā.

AT pārstāve Baiba Kataja iepriekš stāstīja, ka vispirms pieteicēji bija vērsušies dzimtsarakstu nodaļā ar laulības iesniegumu, kas tika atteikts. Par to tika iesniegta prasība tiesā, lūdzot atcelt dzimtsarakstu nodaļas lēmumu, bet tiesa šādu pieteikumus nepieņēma. Iedzīvotāji vērsās AT.

AT piekrita secinājumam, ka šobrīd normatīvajos aktos nav paredzētas tiesības noslēgt laulību viena dzimuma personu starpā, līdz ar to līdzpieteicējām nav subjektīvo publisko tiesību prasīt laulības reģistrāciju.Tomēr, ja personu mērķis nav tieši un vienīgi laulības reģistrācija, bet personas vēlas panākt viņu kā viendzimuma personu ģimenes attiecību atzīšanu, reģistrāciju un aizsardzību, pieteikuma priekšmets ir jāinterpretē plašāk. Pēc AT atzītā, šāds pieteikuma priekšmets ir par administratīvā akta izdošanu par viena dzimuma divu personu ģimenes attiecību juridisku reģistrēšanu.

Vērtējot šādu personu prasījuma plašāko interpretāciju, ir noskaidrojams, vai liegums reģistrēt šādas partnerattiecības nepārkāpj Satversmē un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā garantētās tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form