Āfrikas cūku mēri konstatē 18 mežacūkām. ziņo PVD
Foto: LETA

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 18 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta septiņām mežacūkām Ludzas novadā, tostarp trim mežacūkām Salnavas pagastā, divām mežacūkām Pasienes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Lauderu pagastā un Pildas pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts trim mežacūkām Rēzeknes novadā - vienai mežacūkai Čornajas pagastā, vienai mežacūkai Maltas pagastā un vienai mežacūkai Nautrēnu pagastā, kā arī trim mežacūkām Tukuma novadā - divām mežacūkām Irlavas pagastā un vienai mežacūkai Džūkstes pagastā.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī divām mežacūkām Jēkabpils novada Rubenes pagastā, divām mežacūkām Krāslavas novada Ezernieku pagastā un vienai mežacūkai Augšdaugavas novada Medumu pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 453 mežacūkām 24 novadu 115 pagastos.

Šogad līdz 8.jūlijam Latvijā konstatēts vairāk ĀCM gadījumu mežacūku populācijā nekā visā 2021. gadā kopumā, kā arī vairāk nekā visā 2020. gadā un vairāk nekā visā 2019. gadā.

Savukārt kopš 2014. gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6455 mežacūkām, tostarp 2014. gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015. gadā - 1048, 2016. gadā - 1146, 2017. gadā - 1431, 2018. gadā - 905, 2019. gadā - 430, 2020. gadā - 377, bet 2021. gadā - 448 mežacūkām.

PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Āfrikas cūku mēris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form