Aglonā aizliedz pāvesta vizītes laikā rīkot piketu sašutuma paušanai par pedofilijas skandāliem
Foto: LETA

Pāvesta Franciska vizītes dienā uz bazilikai piederošās zemes Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piketu domē bija pieteikusi kāda privātpersona, un tika paredzēts, ka tajā piedalīsies septiņi cilvēki. Protesta akcija bijusi paredzēta no plkst.13 līdz 17 pie novada domes ēkas, kas atrodas uz baznīcas zemes.

Iesniegumu par piketu deputāti izskatījuši domes ārkārtas sēdē, un sagatavotais lēmumprojekts paredzēja piketa atļaušanu. Taču, pamatojoties uz deputātu priekšlikumu, vienbalsīgi nolemts atteikt piketa rīkotājam. Atteikumu dome pamatoja ar vairāku likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pantu neizpildi, proti, pieteikums iesniegts pārāk vēlu, kā arī tam nav pievienoti visi nepieciešamie dokumenti.

Likums nosaka, ka pieteikums piketam jāiesniedz ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms attiecīgā pasākuma. Ja par notikumu, saistībā ar kuru šis pasākums tiek rīkots, objektīvi nebija iespējams uzzināt agrāk nekā desmit darba dienas pirms tā, pieteikumu iesniedz pēc iespējas agrāk, bet ne vēlāk kā 24 stundas pirms plānotā pasākuma norises. Aglonas novada domes priekšsēdētājs Juris Butēvics (Grāveru pagasta saraksts) skaidroja, ka iesniegums domē saņemts deviņas darba dienas pirms plānotā datuma, līdz ar to termiņš ir nokavēts. Vienlaikus domes vadītājs skaidroja, ka šajā gadījumā iesniegšanas termiņš nevarēja būt īsāks par desmit dienām pirms pasākuma, jo par pāvesta vizīti bija zināms sen.

Tāpat likumā noteikts, ka iesniegumam jāpievieno pasākuma norises vietas īpašnieka rakstveida piekrišana akcijas rīkošanai, kas šajā gadījumā ir baznīcas piekrišana, taču arī šāds dokuments nebija pievienots.

Butēvics atzina, ka pedofilija ir nosodāma, taču ir pārliecināts, ka "latgalieši nesaprastu" piketa saskaņošanu un varētu rasties konflikti un nekārtības. Pēc domes rīcībā esošās informācijas, līdz šodienai piketa rīkotāji domes lēmumu atteikt pasākuma rīkošanu tiesā vēl nav pārsūdzējuši, bet ar piketa pieteicējiem pagaidām nav izdevies sazināties. Pieteicēji esot no Rīgas.

Domes priekšsēdētājs arī atklāja, ka Aglonā pirms pāvesta vizītes jau ir sagatavoti laukumi automašīnu novietošanai, bet rīt plānots uzstādīt ceļa zīmes. Tāpat sadarbībai ar citiem dienestiem drošības pasākumu veikšanai ir gatava Pašvaldības policija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aglona
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form