Aicina aizpildīt anketu par gatavību palīdzēt Covid-19 pacientu aprūpē
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lai nepieciešamības gadījumā ārstniecības iestādes varētu piesaistīt papildu mediķus, kuri var palīdzēt ar savām zināšanām un prasmēm Covid-19 pacientu aprūpē, Veselības ministrija (VM) kopā ar Veselības inspekciju (VI) šā gada aprīlī uzsāka mediķu aptauju par viņu gatavību iesaistīties. Šobrīd tiek aicinātas pieteikties vēl citas ārstniecības personas un medicīnas studenti, kuri būtu gatavi palīdzēt, portālu "Delfi" informēja VM pārstāve Anna Strapcāne.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VM pateicas vairāk kā 250 mediķiem, kas līdz šim ir atsaukušies.

Tomēr, prognozējot lielāku skaitu Covid-19 pacientu ar smagu veselības stāvokli, ir nepieciešama papildu iesaiste darbam slimnīcās.

Tāpēc savlaicīgi tiek aktualizēts aicinājums ārstniecības personām un medicīnā studējošajiem brīvprātīgi pieteikties, ja viņi gatavi iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē ārstniecības iestādēs, kur tas būs nepieciešams visvairāk, skaidroja Strapcāne.

Lai pieteiktos, nepieciešams aizpildīt speciāli izstrādātu anketu, kuru VM lūdz aizpildīt praktizēt tiesīgiem ārstiem, māsām, ārsta palīgiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, biomedicīnas laborantiem, māsu palīgiem, laboratorijas speciālistiem, kā arī rezidentiem, medicīnas asistentiem vai medicīnu studējošajiem, kuri ir gatavi nepieciešamības gadījumā palīdzēt un uzņemties apmaksātu papildu darbu.

Anketa pieejama šeit. Lai to aizpildītu, nepieciešams autentificēties, izmantojot portālu "Latvija.lv".

Šāds risinājums ieviests, ņemot vērā citu valsti pieredzi.

Anketā medicīnas darbinieks vai topošais mediķis norāda gan savu specializāciju, gan praktisko darba pieredzi.

VM atzīmē, ka īpaši svarīgi ir saprast, kuras no mediķa prasmēm būtu pielietojamas Covid-19 pacientu aprūpē. Tāpat ir iespēja norādīt, cik lielā mērā un kādā veidā konkrētais cilvēks ir gatavs iesaistīties, tostarp, sniedzot psiholoģisko un tehnisko atbalstu.

Apkopotie dati ir pieejami VI, kas pēc ārstniecības iestāžu pieprasījuma koordinēs sazināšanos ar mediķiem, kuri būs pieteikušies.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Veselības inspekcija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form