Aicinājumam izteikties par seju aizsedzoša apģērba aizliegumu atsaukušies astoņi cilvēki
Foto: AFP/Scanpix

Aicinājumam izteikt viedokli par likumprojektu, kas paredz noteikt aizliegumu publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, atsaukušies astoņi cilvēki, ceturtdien vēstīja LNT ziņu raidījums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieslietu ministrija (TM), kas izstrādājusi attiecīgo dokumentu, bija devusi mēnesi laika, lai sabiedrība izteiktu viedokli par jauno regulējumu, kas bija izsaucis plašu un pretrunīgu vērtējumu.

"Mēs bijām domājuši, ka sabiedrības iesaiste un atsaucība būs lielāka. No tiem astoņiem viedokļiem pieci viedokļa sniedzēji bija norādījuši, ka viņi neatbalsta likumprojektu, jo uzskatīja, ka tas būtu cilvēktiesību ierobežojums, it īpaši attiecībā uz musulmaņu sievietēm," raidījumam stāstīja TM Reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka.

Pārējie trīs pauduši atbalstu vispārējam aizliegumam.

Ministrija vērsusies arī vairākās institūcijās, bet ne visas atbildējušas. Piemēram, sabiedriskās politikas centrs "Providus" to neuzskata par tādu aktualitāti, lai tai veltītu uzmanību, vēstī LNT ziņu raidījums. Savukārt saņemtajās atbildēs esot dominējis viedoklis, ka ierobežojums ir pārāk stingrs. Pret jauno likumu iebilst Cilvēktiesību centrs.

"Likumprojekts netop vienas tādas nopietnas analīzes rezultātā, bet vairāk ir balstīts bailēs un stereotipos. Tā ka mūsu nostāja ir - diskusija nepieciešama, likumprojekts ir priekšlaicīgs un tāds, kāds tas ir pašlaik, ir pārāk plašs un arī vāji pamatots," raidījumam klāstījusi centra direktore Anhelita Kamenska.

Pret vispārēju aizliegumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu iestājušās arī divas no septiņām musulmaņu draudzēm. "Viņu draudzes locekles dažas piemēro šos noteikumus un nēsā seju aizsedzošu apģērbu. Un tad attiecībā uz viņu draudzes locekļiem tas būtu krietns ierobežojums, jo tas ierobežotu to sieviešu iespēju pārvietoties un dzīvot sabiedrībā," skaidroja Macuka.

Tiesībsargs Juris Jansons raidījumam norādīja, ka šādus ierobežojumus ir tiesības noteikt, taču tiem jābūt samērīgiem un labi pamatotiem. "Šeit ir būtiski tiešām atrast to samērību, ierobežojot kādas personas, kāda indivīda tiesības sabiedrības interesēs. Respektīvi, ko iegūst sabiedrība vairāk, ja kāda indivīda vai personas tiesības nesamērīgi ierobežo. Protams, ka te nevar būt runa tikai un vienīgi par drošību," norādīja Jansons.

TM vērtēs saņemtos atzinumus. Ņemot vērā, ka vairāki no tiem bijuši negatīvi, jaunais regulējums, iespējams, tiks "mīkstināts". Raidījums skaidro, ka, iespējams, no vispārēja aizlieguma atteiksies, taču ministrija par to vēl lems. Plānots, ka ceļu valdībā jaunais likumprojekts sāks pēc trīs nedēļām, kad to vispirms skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, līdz ar gatavošanos patvēruma meklētāju uzņemšanai valdība pagājušā gada nogalē arī uzdeva izvērtēt, vai Latvijā, līdzīgi kā atsevišķās citās Eiropas valstīs, ir jāievieš aizliegums sabiedriskās vietās nēsāt musulmaņu apģērbu, kas aizsedz seju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropa Juris Jansons Reliģija Tiesībsargs Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form