Aizvadītajā nedēļā otro poti pret Covid-19 saņēmuši divreiz vairāk cilvēku nekā pirmo
Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā otro poti pret Covid-19 saņēmuši divreiz vairāk cilvēku nekā pirmo, papildus tam arī rekordliels cilvēku skaits tikuši pie "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražotās vakcīnas, kurai nepieciešama tikai viena deva, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā pret Covid-19 vakcinētas 102 725 personas, kas ir trešais labākais nedēļas rādītājs. Iepriekšējās divās nedēļās vakcinēto skaits gan bija lielāks.

Nedēļā no 24. līdz 30. maijam pie pirmās potes pret Covid-19 tikuši 32 136 cilvēki, bet pie otrās - aptuveni divreiz vairāk jeb 63 530 cilvēki. Nevienā citā nedēļā iepriekš tik daudz otro pošu pret Covid-19 nav injicēts. Vēl 7059 personas pagājušajā nedēļā vakcinētas ar J&J poti, kurai nepieciešama tikai viena deva, un tas ir līdz šim lielākais šī ražotāja vakcīnu saņēmuši cilvēku skaits vienā nedēļā.

Kopumā aizvadītajā nedēļā potēšanas pret Covid-19 intensitāte bijusi apmēram par 1% zemāka nekā nedēļu iepriekš, kad tika savakcinēti 104 787 cilvēki.

Saskaņā ar NVD pirmdienas rītā publicētajiem datiem, pagājušās nedēļas pēdējā dienā Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēmušas 1092 personas, otro devu - 987 personas, bet 730 cilvēki sapotēti ar J&J.

Pēdējās dienās vakcinēto skaits centralizēti apkopotajā statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām dara zināmus NVD tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 472 667 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēgusi 255 001 persona. Kopumā valstī sapotētas 727 668 vakcīnu pret Covid-19 devas.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021. gada aprīļa sākumā provizoriski bija 1 887 600 iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 25,04% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu pabeiguši 13,51% iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu. Savukārt kopš 3. maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, bet kopš 17. maija – arī pusaudži no 16 gadu vecuma.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Centrālās statistikas pārvalde NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form