Aizvadītās diennakts laikā dzēsts 31 kūlas ugunsgrēks
Foto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 31 kūlas ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sausā zāle pārsvarā degusi nelielās platībās – līdz vienam hektāram, bet vienā vietā - Bauskas novadā Ceraukstes pagastā – dzēsts trīs hektārus plašs kūlas ugunsgrēks, informēja VUGD preses pārstāve Agrita Vītola.

Šīs nedēļas sešās dienās Latvijā dzēsti 164 kūlas ugunsgrēki, bet šosezon kopumā – 615.

Šonedēļ visaktīvāk sausā zāle dedzināta otrdien, kad reģistrēti 46 kūlas ugunsgrēki, bet šopavasar lielākais vienā diennaktī reģistrēto kūlas degšanas gadījumu skaits fiksēts pagājušajā sestdienā, 28.martā, kad dzēsti 98 pērnās zāles ugunsgrēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Neraugoties uz minēto, pagājušajā gadā Latvijā ievērojami pieauga reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits – valstī tika fiksēti 2900 kūlas dedzināšanas gadījumi, kas ir par 35% vairāk nekā 2018. gadā. Sausās zāles dedzināšanas rezultātā pērn izdega 3253 hektāri zemes, kas ir par 61% vairāk nekā 2018. gadā, kā arī tika iznīcinātas 130 ēkas un būves un cieta 11 cilvēki.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179. panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām no 280 līdz 1400 eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form