Akreditēti vēl pieci augstskolu studiju virzieni
Foto: LETA

Šodien notikušajā Studiju akreditācijas komisijas sēdē akreditēti pieci studiju virzieni, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šodien komisija akreditēja Laterāna Pontifikālās universitātes filiāles Rīgas augstākajā reliģijas zinātņu institūtā īstenoto studiju virzienu "Reliģija un teoloģija", Rīgas 1.medicīnas koledžā - studiju virzienu "Veselība un aprūpe", bet Latvijas Lauksaimniecības universitātē - studiju virzienu "Lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība, veterinārmedicīna un pārtikas higiēna".

Akreditēts tika arī Daugavpils Universitātē īstenotais studiju virziens "Psiholoģija" un Latvijas Universitātē īstenotais studiju virziens "Psiholoģija".

Visi pieci studiju virzieni akreditēti uz pilnu termiņu jeb sešiem gadiem. Nākamā Studiju akreditācijas komisijas sēde notiks 22.maijā.

Šonedēļ jau tika akreditēti pirmie studiju virzieni - Latvijas Lauksaimniecības universitātē īstenotais studiju virziens "Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne" ar četrām studiju programmām, Latvijas Universitātē īstenotais virziens "Sociālā labklājība" ar divām studiju programmām un "Tulkošana", arī ar divām studiju programmām - "Tulkošana" un "Konferenču tulkošana". Tie arī akreditēti uz sešiem gadiem.

Patlaban kopumā ir akreditēti astoņi studiju virzieni.

Jau vēstīts, ka pavisam akreditācijas lēmumi ir jāpieņem par 258 studiju virzienu pieteikumiem, no kuriem 115 ir tādi studiju virzieni, kam atbilst programmas, kuras Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" vērtētas kā kvalitatīvas, un šo studiju virzienu pieteikumus Studiju akreditācijas komisija izskatīs paātrinātā kārtībā.

Savukārt visām augstskolām un koledžām, kuras vēl nav iesniegušas akreditācijas pieteikumus un visus dokumentus, izteikts aicinājums izdarīt to vistuvākajā laikā.

Studiju virzienu akreditācija prioritāri tikšot nodrošināta tajos studiju virzienos, kuros iekļautas licencētās, bet neakreditētās studiju programmas. Saskaņā ar 9.maijā Saeimā pieņemto grozījumu Augstskolu likumā visu studiju virzienu akreditācija jāpabeidz līdz 30.jūnijam.

Tāpat vēstīts, ka akreditācijas procesa un komisijas sēžu darba organizāciju veiks IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta sastāvā esošais Akreditācijas komisijas sekretariāts. Akreditācijas komisijas sekretariāta vadītājs ir Vladimirs Pustovalovs.

Studiju Akreditācijas komisijas sekretariāta sagatavotos lēmumu projektus par studiju virzienu akreditāciju apstiprinās Studiju akreditācijas komisija. Tajā darbojas pārstāvji no IZM, Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Koledžu asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Studentu apvienības, Rektoru padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas. Studiju akreditācijas komisijas vadītāja ir IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Inese Stūre, bet komisijas priekšsēdētājas vietnieks - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

IZM pati šogad veiks studiju virzienu, kā arī augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu, - to paredz 25.aprīlī valdības ārkārtas sēdē apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditāciju. Grozījumu mērķis bija nodrošināt iespēju, ka studiju virzienu, augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu var veikt IZM, obligāti neslēdzot līgumu ar kādu institūciju, kura piedalījusies konkursā. Noteikumi paredz, ka augstskolu un koledžu studiju virzienu akreditācijas norisi organizē IZM vai tās pilnvarota institūcija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form