'Altum' piešķir 'BlindArt' 20 000 eiro grantu cilvēku ar redzes traucējumiem integrēšanai darba tirgū
Foto: LETA

"Attīstības finanšu institūcija Altum" ("Altum") piešķīrusi sociālajam uzņēmumam "BlindArt" grantu 20 000 eiro apmērā, lai uzņēmums varētu turpināt integrēt darba tirgū cilvēkus ar redzes traucējumiem, informēja "Altum".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar granta finansējumu uzņēmums darba tirgū iesaistīs vairāk nekā desmit cilvēkus ar īpašām vajadzībām, izveidojot patstāvīgi funkcionējošu darba vidi neredzīgu cilvēku nodarbināšanai.

Tāpat sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Latvijas Mākslas akadēmiju uzņēmums plāno izstrādāt interjera un modes produktu līniju, kas veidota unikālajā "Šibori" tehnikā - lai radītu šiborētu audumu, nepieciešama vien pirkstu veiklība un liela pacietība. Ar šo tehniku, kas radusies Japānā pirms vairāk nekā tūkstoš gadiem, turpmāko trīs gadu laikā plānots gan apmācīt vairākus cilvēkus ar īpašām vajadzībām, gan organizēt radošās darbnīcas, lai iesaistītu vēl vairāk radošo personību.

"BlindArt" dibinātājs Andrs Hermanis stāstīja, ka uzņēmuma mērķis ir izveidot pašpietiekamu, ilgtspējīgu un uz attīstību vērstu vidi, kurā cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir iespēja jēgpilni strādāt un gūt ienākumus.

""Altum" finansējums ļaus izstrādāt pilnīgi jaunus neredzīgo cilvēku rokām radītus interjera un modes produktus, popularizēt tos un attīstīt vidi, kurā darbojas cilvēki ar redzes traucējumiem. Sākotnēji produktu radīšanā būs nodarbināti trīs cilvēki, taču tuvāko gadu laikā plānots nodrošināt darbu vēl lielākam cilvēku skaitam. Mums ir svarīgi saglabāt augstu darba standartu, būt finansiāli patstāvīgiem un spējīgiem darboties ilgtermiņā, tāpēc uz projektu paraudzījāmies ar kritisku aci arī no malas," teica Hermanis.

Savukārt "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš atzina, ka "BlindArt" iemieso sociālās uzņēmējdarbības būtību - uzņēmums darba tirgū integrē cilvēkus ar redzes traucējumiem, tādējādi veicot svarīgu sociālu funkciju. Vienlaikus šī uzņēmuma darbības pamatā ir detalizēts un pārdomāts biznesa plāns ar mērķi spēt darboties pēc uzņēmējdarbības principiem.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) norādīja, ka cilvēkiem ar dažādām grūtībām darba iegūšana palīdz atkal noticēt sev un atgriezties darba tirgū un sabiedrībā, tādējādi sekmējot ievainojamāko sabiedrības grupu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Šobrīd Labklājības ministrijā ir iesniegti jau vairāk nekā 80 pieteikumi dalībai projektā, 51 no tiem ir pozitīvs atzinums un tie ir reģistrēti Labklājības ministrijas reģistrā, un tālāk, iesniedzot biznesa plānu mūsu sadarbības partnerim finanšu institūcijai "Altum", tie var pretendēt uz grantu un uzsākt īstenot savas sociālā biznesa idejas dzīvē.

"Altum" sadarbībā ar Labklājības ministriju īstenotā sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programma ir paredzēta uzņēmumiem, kuru misija ir sniegt labumu sabiedrībai - atbalstīt un iesaistīt darba tirgū iedzīvotājus, kuri pakļauti nabadzības un sociālās atstumtības riskam, sakārtot vidi, kā arī citi uz sabiedrisko labumu vērsti mērķi. Līdz 2022.gadam granta finansējums no Eiropas Sociālā fonda 12 miljonu eiro apmērā būs pieejams vairāk nekā 200 uzņēmumiem, kuriem piešķirts sociālā uzņēmuma statuss un kuri būs reģistrēti Labklājības ministrijas sociālo uzņēmumu reģistrā. Grantu varēs saņemt gan sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan esošās darbības paplašināšanai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Altum Eiropa Jānis Reirs Labklājības ministrija Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form