ĀM informācija latviešiem Briselē un viņu tuviniekiem
Foto: AFP/Scanpix

Saistībā ar sprādzieniem Beļģijas galvaspilsētā Briselē Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) atgādina par iespējām saņemt konsulāro palīdzību un informāciju.

Ministrija atgādina, ka otrdienas rītā Briseles Zaventemas lidostā ir notikuši divi sprādzieni. Pēc eksplozijas metro pilsētā bloķēta arī metro un vilcienu kustība. Briselē ir ieviests augstākais terora apdraudējuma līmenis.

ĀM vērš uzmanību, ka Latvijas valstspiederīgie, kuri šobrīd atrodas Briselē un kuriem ir nepieciešama konsulārā palīdzība, tiek aicināti sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā pa tālruni +32 2 2383 236 vai arī +32 477 182 435.

Informācija tuviniekiem Latvijā pieejama, sazinoties ar Konsulāro departamentu pa tālruni: +371 67016 364.

Sociālajā tīklā "Facebook" ir izveidota drošības pārbaude jeb "safety check", kas piedāvā iespēju lietotājiem, kas šobrīd atrodas Briselē un tās apkārtnē, paziņot par sevi draugiem un tuviniekiem. ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos, kas ir Briselē, Beļģijā, izmantot šo iespēju. Kā liecina Beļģijas mediju vēstītais, pēc teroraktiem otrdien ir pārslogots mobīlo sakaru tīkli un saziņa ir apgrūtināta.

Ministrija aicina ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Beļģiju, rūpīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Beļģijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju Briselē un Briseles galvaspilsētas reģionā un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem.

Ārkārtas situācijā ĀM aicina nekavējoties sazināties ar ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e–pastu palidziba@mfa.gov.lv.

Tags

Ārlietu ministrija Beļģija Brisele Sprādzieni Briselē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form