Ap 800 000 ES iedzīvotāju parakstījušies par cilvēka dzīvības aizsardzību no ieņemšanas brīža
Foto: F64

Kopš šā gada februāra vairāk nekā 822 750 Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju parakstījušies par Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Viens no mums" ("One of us"), kuras mērķis ir aicināt Eiropas Komisiju pārtraukt finansējumu darbībām, kuru īstenošana prasa cilvēka embrija iznīcināšanu, liecina iniciatīvas ierosinātāju apkopotā jaunākā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir ES valstu pilsoņu iespēja ierosināt likumprojektus - to var salīdzināt ar referenduma ierosināšanu Latvijā.

Parakstu vākšana iniciatīvai "Viens no mums" sākās šā gada februārī. Lai tā izdotos, līdz 1.novembrim dalībvalstīm jāsavāc vismaz viens miljons parakstu un vismaz septiņās valstīs savākto parakstu summai ir jābūt vienādai vai lielākai par šo valstu Eiropas Parlamenta deputātu skaita reizinājumu ar 150.

Miljons parakstu vēl nav savākti, tomēr vairāk nekā septiņās valstīs savākto parakstu summa pārsniedz minimāli nepieciešamo. Šādas valstis ir Itālija - 296 013, Polija - 143 739, Francija - 76 663, Spānija - 60 562, Ungārija - 49 032, Austrija - 31 116, Rumānija - 28 036, Nīderlande - 21 907, Slovākija - 20 698 un Lietuva - 9128.

Latvijā par iniciatīvu līdz šim parakstījušies 2698 iedzīvotāji. Minimālā nepieciešamā parakstu summa ir aptuveni 7000.

Iniciatīvas "Viens no mums" būtība ir priekšlikums noteikt ES likumdošanā aizliegumu no ES fondiem finansēt darbības, kuru īstenošana prasa cilvēka embrija iznīcināšanu. Šīs darbības ietver finansējumu zinātnei, pirmkārt, embrionālo cilmes šūnu pētniecībai, kā arī finansējumu starptautiskajai palīdzībai un veselības aprūpei - galvenokārt abortiem.

"Lai arī Eiropas Komisija deklarē neitralitāti jautājumos, kuros valstu nostāja atšķiras, "Europian Dignity Watch" pagājušā gada martā publicētā pētījuma dati rāda, ka, līdzfinansējot sieviešu veselības veicināšanas programmas, Eiropas Komisija netieši ir līdzfinansējusi arī abortus Āzijā, Āfrikā un Latīņamerikā," norāda par iniciatīvas īstenošanu Latvijā atbildīgā asociācija "Ģimene".

Aktīvu parakstu vākšanu Latvijā sākusi katoļu baznīca. "Katoliskā baznīca ir ieinteresēta un atbalsta iniciatīvu," šodien iniciatīvai veltītā pasākumā sacīja priesteris Ilmārs Tolstovs, kurš pasākumā bija ieradies arhibīskapa Zbigņeva Stankēviča uzdevumā. Tolstovs norādīja, ka vairākās katoļu baznīcās draudžu locekļi tiek aicināti parakstīties par iniciatīvu uz īpašām parakstu lapām. Viņš arī skaidroja, ka katoļu baznīca neatbalsta mākslīgo apaugļošanu, jo tā ietver embriju sasaldēšanu un nereti arī viņu iznīcināšanu.

Iniciatīvu "Viens no mums" atbalsta arī kustības "Luterāņi dzīvībai" biedri. "Mēs nevēlamies, lai no mūsu naudas tiek apmaksāti eksperimenti ar embrijiem," pasākumā sacīja kustības vadītājs Jānis Diekonts. Viņa paustajam pievienojās arī biedrības "Krīzes grūtniecības centrs" vadītāja Judīte Briede-Jurēviča.

Iniciatīvas "Viens no mums" ierosinātāji pārstāv Franciju, Vāciju, Itāliju, Ungāriju, Poliju, Spāniju un Lielbritāniju. Plašāku informāciju par to iespējams atrast mājaslapā "www.oneofus.eu".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Austrija Eiropas Komisija Eiropas Savienība Francija Itālija Lietuva Nīderlande Polija Rumānija Slovākija Spānija Ungārija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form