Noslēdzoties Valsts jaunatnes iniciatīvas centra (VJIC) jau trešo gadu pēc kārtas rīkotajam konkursam par labāko Latvijas skolu avīzi, sestdien Rīgā kopā sanāca Latvijas skolu laikrakstu pārstāvji, un 169 skolu avīžu konkurencē tika apbalvoti uzvarētāji septiņās galvenajās un 14 speciālajās kategorijās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VJIC direktora vietniece Agra Bērziņa uzrunā atzīmēja, ka "ar katru gadu palielinās skolu avīžu skaits, tās kļūst arī interesantākas". Septiņās galvenajās konkursa kategorijās tika vērtēti sākumskolu laikraksti, kā arī pamatskolu un vidusskolu melnbaltie, krāsainie un tipogrāfijās iespiestie laikraksti. Skolu avīzes tika vērtētas ne tikai pēc tehniskās izpildes kvalitātes, bet arī pēc izdevuma satura, daudzpusīguma, prasmes rēķināties ar mērķauditoriju, kā arī pēc vizuālā tēla atbilstības skolas avīzei, pastāstīja Bērziņa, kas ir arī viena no žūrijas loceklēm.

Sākumskolu grupā par labāko tika atzīta sākumskolas "Rīdze" avīze "Rīdzes bums", kas četru izdevumu konkurencē "izcēlās ar struktūru" un tika atzīta par interesantu tieši pašiem skolēniem, pauda Bērziņa.

Pamatskolu melnbalto izdevumu kategorijā uzvarēja Oskara Kalpaka Rudbāržu pamatskolas avīze "Mēs", bet pamatskolu krāsaino izdevumu kategorijā vislabākā izdevuma nosaukumu izpelnījās Pāles pamatskolas avīze "Mēles galiņš". Savukārt Gulbenes pamatskolas izdevums "Re, kā!" uzvarēja pamatskolu tipogrāfiski iespiesto avīžu kategorijā.

Liepājas 15. vidusskolas avīze "Lapa" saņēma ne vien labākās vidusskolu melnbaltās avīzes nosaukumu, bet speciālo balvu kategorijā ieguva atzinību arī par labāko interviju un problēmrakstu. Vidusskolu krāsaino izdevumu kategorijā par labāko tika atzīta Preiļu 2. vidusskolas avīze "Muraveiņik" ("Skudrupūznis"), bet tipogrāfiski iespiesto izdevumu grupā favorīts bija Jelgavas skolēnu domes avīze "Diagonāles". Balvās uzvarētāji saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas mākslinieku apgleznotus traukus, katru veidotu īpaši konkrētajai skolas avīzei.

Konkursam iesūtītās avīzes tika vērtētas arī speciālajās kategorijās, piemēram, labākais rajona mēroga izdevums, kur vērtēta vairāku skolu sadarbība. Atsevišķa kategorija bija arī rajona laikrakstu pielikumi, kurus veidojuši jaunieši, tematiskie izdevumi. Balvas tika pasniegtas gan radošākajai avīzei, gan mākslinieciski veiksmīgākajam izdevumam, gan arī bilingvālo izdevumu kategorijas labākajam laikrakstam.

Avīzes tika vērtētas arī kategorijās par labāko avīzes ziņu bloku, literatūras pielikumu, reportāžām, intervijām un problēmrakstiem. Savas speciālbalvas - abonementu līdz gada beigām - pasniedza arī jauniešu izdevums "Sīrups", un tā balvas saņēma Majoru pamatskolas avīze "MTE", Rīgas 32. vidusskolas laikraksts "Tagad", Valmieras 36. arodvidusskolas avīze "Vadu ielas republika", kā arī Liepājas 1. vidusskolas avīze "Kliedziens".

Skolu avīžu konkursam iesūtītos darbus vērtēja ne tikai VJIC, bet arī pārstāvji no "Lauku Avīzes", "LaBA" un "Sīrupa". Konkursa noslēguma sanākšanā skolu redakciju pārstāvji un jaunie aktīvisti varēja iepazīties ar citu skolu avīzēm, kā arī ieklausīties bijušās skolas avīžu veidotājas Ingas Salenieces un "Lauku Avīzes" jauniešu pielikuma "Mēs" darbinieka Jāņa Zirnīša pieredzē un atziņās.

VJIC direktora vietniece informēja , ka centrs jau vairākus gadus aktīvi iesaistās skolēnu zinātnisko konferenču rīkošanā, dažādu radošo jauniešu nometņu organizēšanā un skolotāju izglītošanā. Nākamajā gadā VJIC plāno visā Latvijā rīkot jaunatnes nedēļas ar semināriem, informācijas dienām, brīvajām skatuvēm, izstādēm. Centrs vēlētos arī uzsākt konkursus par labāko skolu radio, skolu mājas lapu internetā, jo daudzās skolās interneta mājas lapas jau aizstāj avīzes.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form