Apgrūtinās tabakas un alkohola ievešanu no Baltkrievijas privātai lietošanai
Foto: Shutterstock

Ministru kabinets otrdien, 14. jūnijā, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā par akcīzes nodokli, ar kuriem plānots palielināt laika periodu akcīzes preču nekomerciālai ievešanai no septiņām dienām uz 30 dienām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finanšu ministrijā (FM) portālu "Delfi" informēja, ka izmaiņas likumā bija nepieciešamas, ņemot vērā šā brīža situāciju, kad Krievija ir izraisījusi karu un iebrukusi Ukrainā.

FM atsaucas uz šā gada 20. aprīļa Saeimas Ārlietu komisijas sēdi, kurā tika pausts nepārprotams viedoklis, ka pēc iespējas ātrāk jāierobežo personu kustība pāri Latvijas robežai uz Krieviju. Tāpat uzsvērts, ka ir būtiski ir ierobežot cigarešu iepirkšanu Baltkrievijā, jo ienākumi no cigarešu realizācijas nonāk Baltkrievijas valdībai lojāliem uzņēmējiem, kuru darbība Baltkrievijā ir cieši saistīta ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

FM arī atsaucas uz Valsts drošības dienesta (VDD) sniegto informāciju par riskiem Latvijas valstspiederīgajiem, šķērsojot Krievijas vai Baltkrievijas robežu, proti, ka šo valstu specdienesti jau ilgstoši izvērš izlūkdarbības pret Latviju. Pēc VDD sniegtās informācijas, šo valstu specdienestu pārstāvji visbiežāk uzrunā un mēģina savervēt Latvijas valstspiederīgos tieši tad, kad tie apmeklē Krieviju vai Baltkrieviju, nereti uzdodoties par robežsargiem.

"Steidzami ir nepieciešams mainīt kārtību attiecībā uz fizisko personu pārvietošanos pāri Latvijas un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežai, lai tur iegādātos tabakas izstrādājumus, alkoholiskos dzērienus un degvielu savam patēriņam un, atgriežoties Latvijā, par šīm precēm piemērotu nodokļu atbrīvojumu," skaidroja FM.

Lai mazinātu fizisko personu pārvietošanos, ir paredzēts palielināt laika periodu no septiņām dienām uz 30 dienām, kura laikā fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai iegādāto akcīzes preču ievešanu neuzskata par komerciālu un attiecīgi ir piemērojams atbrīvojums no nodokļiem.

Tā kā šāds ierobežojums, ņemot vērā aktuālo situāciju, ir jāievieš pēc iespējas ātrāk, likumprojektu ir paredzēts virzīt steidzamības kārtībā.

Likumprojektā tiek paredzēts deleģējums Ministru kabinetam noteikt gadījumus, kad uz autoceļa izveidotajā robežšķērsošanas vietā aizpilda un iesniedz akcīzes preču pārvietošanas paziņojumu par atsevišķām akcīzes precēm, kuras fiziskā persona pārvieto personīgajā bagāžā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat Ministru kabinets noteiks gadījumus, kad komerciālā transportlīdzekļa vadītāju uzskata par pārvadātāja pārstāvi attiecībā uz atsevišķām akcīzes preču pārvietošanas paziņojumā norādāmajām ziņām.

Likumprojektu vēl skatīs Saeima. Plānots, ka tas stāsies spēkā pēc izsludināšanas.

Tags

Baltkrievijas Krievija Ministru kabinets Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form