AppleMark
Foto: F64

Valdība otrdien atbalstīja 188 689 eiro piešķiršanu, lai Aglonas bazilikas svētceļnieku komunikācijas centrs varētu iegādāties trīs apkures katlus un izbūvēt siltumtrasi, lasāms rīkojuma projekta "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" anotācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidroja Tieslietu ministrijā, Latvijas un Svētā Krēsla līgumā Latvijai ir noteikts pienākums piedalīties Aglonas Svētvietas uzturēšanas izmaksu segšanā saistībā ar valsts nozīmes pasākumiem, ņemot vērā Aglonas Svētvietas starptautisko statusu kā lūgšanu, svētceļojumu un dažādu pastorālu pasākumu vietu, kā arī ievērojot spēkā esošos likumus.

Līdz ar to valsts pienākumos ietilpst iespēju robežās nodrošināt Aglonas Svētvietā esošo objektu uzturēšanas un iekārtošanas izmaksu segšanu.

Attiecīgi Aglonas bazilikas svētceļnieku komunikācijas centra ēkās tiek veikta renovācija, kuras īstenošanas turpināšanai ir nepieciešams nodrošināt ēkas ar siltumenerģiju, kā rezultātā nepieciešama trīs apkures katlu iegāde un siltumtrases izbūve no katlu mājas līdz ēkām. Projekta plānotās izmaksas ir 188 689 eiro.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā nākamgad norisināsies no 12. augusta līdz 15. augustam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aglona Ministru kabinets Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form