Apmierina 'tēvzemiešu' Eiropas Parlamenta deputātu prasību pret Kabanovu
Foto: AFI

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja Eiropas Parlamentā (EP) ievēlēto apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) deputātu prasību pret apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) Saeimas frakcijas deputātu Nikolaju Kabanovu par goda un cieņas aizskaršanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Spriedumu 20 dienu laikā iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Prasību tiesā iesniedza EP Nāciju grupas Latvijas deputāti - Guntars Krasts, Ģirts Valdis Kristovskis, Inese Vaidere un Roberts Zīle.

Prasību četri TB/LNNK EP ievēlētie deputāti tiesā iesniedza martā pirms pašvaldību vēlēšanām saistībā ar Kabanova izteikumiem 21.oktobra Saeimas plenārsēdē.

Toreiz Kabanovs ielaidās polemikā ar “tēvzemiešu” deputātu Pēteri Tabūnu. Viņš Eiropas Nācijas grupas deputātus nosauca par fašistiem. Kabanovs tolaik sacīja: “Cienījamie kolēģi! Šodien daudz bija pieminēts vārds “Eiropa”. Mēs varam pamēģināt uzzināt, kas notiek Eiropas kontekstā ar šiem ierobežojumiem. Vai kaut kāda partija Eiropas Parlamentā var stāties, teiksim, TB/LNNK pusē. Es domāju, ka tikai neliela tā saucamā Nāciju Eiropas deputātu kopa, kur tagad sēž četri fašisti no Latvijas. Fašisti joprojām sēž Latvijas Saeimā.” Pēc šiem izteikumiem Kabanovam tika izslēgts mikrofons.

Tā kā Saeimas plenārsēde tika translēta tiešraidē Latvijas Radio, Saeimas sēžu stenogrammas tiek publicētas Latvijas oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, kā arī translācijas un publikācijas atrodamas internetā, Kabanova izteikumi izplatīti neierobežotam klausītāju un lasītāju lokam, pēc prasības iesniegšanas uzsvēra TB/LNNK.

“Publiski izplatītie apvainojumi ir EP deputātu godu un cieņu aizskaroši, tieši norāda uz viņu piederību un atbalstu noziedzīgajai fašisma ideoloģijai. Sevišķi aizskaroši šādi apvainojumi ir Nāciju Eiropas grupas deputātiem, kuri stingri iestājas par demokrātijas principiem, par nāciju daudzveidību, par ikvienas nācijas brīvību un suverenitāti,” uzsvēra “tēvzemieši”. Pēc viņu domām, “nepamatoti tiek diskreditēta Latvijas valsts, un tiek dots pamats apgalvojumiem, ka Latvijā pie varas ir fašisti un ka fašisms Latvijā atdzimst.”

“Tēvzemieši” lūdza tiesu uzlikt par pienākumu Kabanovam nākamajā Saeimas plenārsēdē, kura tiek translēta tiešraidē Latvijas Radio 1.programmā, publiski atvainoties visiem prasītājiem un atsaukt minētos izteikumus.

“Ja šie deputāti jutās tik ļoti aizskarti, tad kāpēc bija jāgaida pusgads, lai iesniegtu sūdzību tiesā,” žurnālistiem iepriekš teica Kabanovs. Viņš uzskata, ka sūdzība iesniegta vēlēšanu laikā, lai mazinātu viņa pārstāvētās partijas popularitāti.

Kabanovs piebilda, ka nesaskata, kā viņš būtu aizskāris četru “tēvzemiešu” godu, turklāt Latvijā fašisms atšķirībā no komunisma un nacionālsociālisma neesot aizliegts.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form