Ceturtdien Latvijas Interneta asociācijas (LIA) Aigars Ceruss, īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele (ZZS) un Īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās Normunds Broks (TB/LNNK) parakstīja deklarāciju, ar kuru apņemas vairot interneta izplatību Latvijas reģionos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
LIA rīkotās diskusijas dalībnieki atzina, ka viena no nozīmīgākajām problēmām interneta izplatībai Latvijas reģionos ir tā sauktais pēdējās jūdzes pieslēgums. Situāciju interneta izplatībā Latvijā ievērojami ļautu uzlabot intensīvākas iedzīvotāju mācības e-prasmju izmantošanā.

"Nenoliedzami, infrastruktūru vieglāk attīstīt vietās, kur tas ir vienkārši un kur iedzīvotāji ir maksātspējīgi. Tomēr vientuļu lauku sētu nodrošināt ar internetu ir liels izaicinājums ikvienam pakalpojuma sniedzējam," sacīja Ceruss.

Interneta pakalpojumu sniedzēji atzina, ka problēmas sagādā sakaru ierīkošana no pagasta centra līdz mājsaimniecībām. Tehniskais risinājums ir dārgs un pakalpojuma sniedzējam neizdevīgs. Iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, kā arī uzņēmējdarbības attīstīšanā interneta pieejamība sevišķi būtiska ir reģionos.

Sarunas dalībnieki uzsvēra nepieciešamību rast optimālu risinājumu "pēdējās jūdzes" problēmai, izmantot valsts un Eiropas Savienības piešķirto finansējumu, kā arī piedalīties skaidras valsts politikas izstrādē par "pēdējās jūdzes" iespējām.

"Ir vajadzīgi ne tikai maģistrālie, bet arī sadalošie tīkli. Turklāt iedzīvotājiem aizvien pilnīgāk jānodrošina mācības, lai viņi prastu un būtu ieinteresēti izmantot internetu," atzina Gudele. Kā pozitīvu piemēru viņa minēja sadarbību ar Zemkopības ministriju (ZM), kas kompensē 50% izmaksas tiem zemniekiem, kuri savās saimniecībās ievieš internetu.

Broks savukārt uzsvēra, ka interneta izplatībai dažādās jomās atvēlēti nozīmīgi līdzekļi, turklāt interneta izplatība reģionos ir svarīga, lai iedzīvotāji varētu pilnīgāk saņemt informāciju par ES struktūrfondu līdzekļu apguvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form