Aprūpes centrā Rīgā atklāj vardarbību pret bērniem – 'sistēmas elementiem'
Foto: Shutterstock

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) filiālē "Rīga" konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Tur bērni emocionāli un fiziski iespaidoti, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrija (LM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc sūdzību saņemšanas LM rosināja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI) sadarbībā ar biedrību "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" veikt padziļinātu bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi VSAC filiālē "Rīga".

Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Piemēram, pārbaudē konstatēts, ka bērniem netiek savlaicīgi veikta autiņbiksīšu nomaiņa, kas bērnam rada diskomfortu un attiecīgi arī uzvedības pārmaiņas. Tāpat bērniem nav individuālu higiēnas piederumu, bieži nav pat individuāla apģērba.

Pārbaude arī konstatēja, ka filiālē "Rīga" netiek pienācīgi nodrošināta bērnu veselības aprūpe – nenotiek ārstēšana pēc ārsta noteiktā plāna.

Tāpat atklāts, ka pavirši un slikti organizēts bērnu audzināšanas un izglītošanas darbs. Bērniem netiek mācītas elementāras pašaprūpes iemaņas un higiēnas normas. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vispār nav redzams, ka kāds mēģinātu noskaidrot bērna viedokli ar viņu saistītajos jautājumos.

Kā norāda LM, tas liek secināt, ka "šajā institūcijā bērni diemžēl ir sistēmas elements, nevis personības ar individuālām vajadzībām".

"Pārbaudē atklātais skaidri liecina par ļoti nopietniem un būtiskiem bērnu tiesību pārkāpumiem, kas kategoriski nav pieļaujams. Ja šādi pārkāpumu tiktu atklāti kādā ģimenē vai audžuģimenē, tad bērni no tās acumirklī tiktu izņemti. Mums vienreiz ir jābeidz aizstāvēt institūcijas un vecās sistēmas pastāvēšanu," uzsvēris labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Pēc ziņojuma par pārbaudes rezultātiem VSAC filiālē "Rīga" LM ir sākusi izvērtēt pārkāpumos iesaistīto amatpersonu atbildību.

VSAC filiālē "Rīga" atrodas Kapseļu ielā. Filiāle nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem līdz divu gadu vecumam, bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem līdz četru gadu vecumam un bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Jānis Reirs Labklājības ministrija Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form