Aprūpes centra 'Rīga' vadītājai Pauderei arī par otru disciplinārlietu izsaka rājienu
Foto: LETA

Patlaban izbeigta otrā disciplinārlieta pret valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" vadītāju Inesi Pauderi, kā rezultātā viņai tāpat kā iepriekš izteikts rājiens, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī disciplinārlieta saistīta ar pārbaudēm vairākās centra filiālēs, kur konstatētas dažādas problēmas saistība ar bērnu aprūpi.

Vienlaikus Zariņš informēja, ka pirmo lietu, kas tika ierosināta saistībā ar to, ka VSAC "Rīga" filiālē "Rīga" netika pienācīgi nodrošināta bērnu aprūpe, Paudere pārsūdzējusi tiesā.

Savukārt par VSAC "Rīga" filiālē "Baldone" konstatētajiem bērnu tiesību pārkāpumiem ierosinātā disciplinārlieta pret tās vadītāju Elvīru Kiseli, kura patlaban ar LM rīkojumu Pauderes vietā iecelta par centra "Rīga" direktora pienākumu izpildītāju, izbeigta. Kisele uz filiāli "Baldone" no filiāles "Teika" tika pārcelta pirms neilga laika, tāpēc pret viņu disciplinārlieta tika ierosināta, lai nodrošinātu vienādu attieksmi pret visiem vadītājiem.

Kā ziņots, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) parakstījis rīkojumu par VSAC "Rīga" filiāles "Rīga" vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata. Zariņš iepriekš informēja, ka izskatīta disciplinārlieta par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) ziņojumu, kurā pausts, ka filiālē "Rīga" netiek pienācīgi nodrošināta bērnu aprūpe.

Kā ziņots, centra "Rīga" filiālē "Rīga" un "Baldone" konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Kā iepriekš informēja Zariņš, pēc saņemtām konkrētām sūdzībām tika veikta padziļināta bērnu tiesību ievērošanas pārbaude šajā filiālē. Tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) stāstīja, ka VBTAI vērsīsies policijā, lai izvērtētu, vai nav pārkāptas aizbildnības tiesības vai pilnvaras uz bērnu, jo iestādes vadītājs ir bērna aizbildnis. "Iestādes vadītājs ir aizbildis bērnam, un viņam par bērnu jārūpējas tādā pašā līmenī kā vecākam," uzsvēra ministrs.

VSAC "Rīga" vadītāja Paudere iepriekš sacīja, ka centra rīcībā ir padziļinātās pārbaudes rezultāti no VBTAI un neatkarīgajiem ekspertiem, turklāt pārbaudes rezultātā sniegts diezgan daudz rekomendāciju par to, kas nepieciešams, lai uzlabotu filiāles darbu vai veiktu kādas konkrētas izmaiņas. Šajos pārbaudes rezultātos nav minēts neviens konkrēts gadījums par varmācību vai vardarbības aktiem pret bērniem, uzsvēra centra direktore.

Viņa skaidroja, ka filiālē "Rīga" darbinieki savas kompetences ietvaros veic pienākumus, taču, iespējams, ja aprūpi veic viens cilvēks, darbus nav iespējams veikt ļoti ātri. Viņa norādīja, ka centrs centīsies ieviest VBTAI sniegtās rekomendācijas, kā arī nepārtraukti vērtēs notiekošo, lai neciestu ne bērni, ne darbinieki.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Reirs Labklājības ministrija Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form