Apsītis vēršanos pret viņu skaidro ar darbinieku skaita samazināšanu
Foto: F64

Tiesībsargs Romāns Apsītis Tiesībsarga biroja darbinieku arodbiedrības vēršanos pret viņu skaidro ar nepieciešamību samazināt darbinieku skaitu birojā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paziņojumā, ko izplatījis Apsītis, viņš noraidījis Tiesībsarga biroja darbinieku arodbiedrības atklātajā vēstulē Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam un Ministru prezidentam izteiktos apgalvojumus.

"Vēstules adresāti, proti, Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs un Ministru prezidents, un sabiedrība tiks informēta par biroja līdzšinējo un turpmāko darbu," sola Apsītis.

Viņš norāda, ka valsts patlaban spiesta atteikties no funkcijām, kuras nespēj veikt. Visās valsts iestādēs samazina gan darba algas, gan darbinieku skaitu. Arī Tiesībsarga birojs nebūšot izņēmums. Darba apjoms Tiesībsarga birojā nesamazināsies, un tas nozīmē, ka visiem biroja darbiniekiem nāksies strādāt vairāk un visi bez izņēmuma par to saņems mazāku samaksu.

"Mani jaunības maksimālisma gadi iekrita citos laikos. Nācies uzzināt dīvainas lietas ne tikai par tiesību, bet arī cilvēku dabu. Taču nedz universitātē, nedz parlamentā, nedz Satversmes tiesā neesmu saskāries ar tik nekrietnu rīcību. Tā ir pilnīgā pretrunā ar pašpasludinātajiem mērķiem. Diktātam nekad neesmu pakļāvies un nepakļaušos," skaidro tiesībsargs.

Apsītis arī piebildis, ka līdz dienesta pārbaudes noslēgumam amatpersonu rīcību viņš publiski nevērtēs.

Kā ziņots, daļa Tiesībsarga biroja darbinieku pieprasījusi Apsīša atkāpšanos no amata, uzskatot, ka viņa lēmumi ir ietekmējami. Pats Apsītis patlaban devies atvaļinājumā. Viņa padomniece noliedza iespējas ietekmēt tiesībsarga lēmumus, kā arī atzīmēja, ka pats Apsītis par biroja darbinieku prasību nebija informēts.

Pirmdien tiesībsarga vietnieka pienākumu izpildītāja Velga Slaidiņa izplatīja paziņojumu, kurā noraidīja apgalvojumu par tiesībsarga Apsīša politisko ietekmējamību.

"Plašsaziņas līdzekļos izskanēja viedoklis, ka galvenais iemesls, kādēļ daļa darbinieku vēlas tiesībsarga atkāpšanos no amata, ir politiska ietekmējamība un aizliegums attiecīgajiem juristiem paust savu viedokli. Attiecībā uz argumentu par aizliegumu juristiem paust savu personīgo viedokli tiesībsarga vārdā vēlos norādīt, ka saskaņā ar Tiesībsarga likumu tiesībsargs ir amatpersona, kura pauž savu viedokli un ir atbildīga par to. Juristi Tiesībsarga birojā strādā Tiesībsarga likuma mērķu izpildes nodrošināšanai, un viņu pienākums ir sagatavot juridiski korektus dokumentu projektus, kurus tiesībsargs izvērtē, nevis automātiski paraksta," informē Slaidiņa.

Valsts prezidents Valdis Zatlers iepriekš norādījis, ka tiesībsargu ieceļ un atbrīvo Saeima, tāpēc Apsīša konfliktsituācija ar biroja darbiniekiem jāizvērtē parlamentam.

Tomēr Zatlers kā nepieņemamu vērtē arī gadījumu, ka Apsītis kā Saeimas iecelta amatpersona 18.jūnijā neieradās parlamentā, lai sniegtu atskaiti par savu darbību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form