Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts budžets tiek veidots haotiski, neiedziļinoties nozaru vajadzībās, kā arī pilnīgi neņemot vērā sociālās vajadzības, liecina jaunākā "DnB NORD Latvijas barometrs" aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat vairāk nekā puse aptaujāto uzskata, ka līdz ekonomiskajai krīzei Latviju novedusi valsts izzagšana un valsts pārvaldes nekompetence.

Jautājot iedzīvotājiem par to, kā, viņuprāt, top Latvijas budžets, visbiežāk (37%) respondenti izvēlējās atbildi – haotiski, neiedziļinoties nozaru vajadzībās. Savukārt 35% uzskata, ka budžets tiek veidots, pilnīgi neņemot vērā sociālās vajadzības, bet 27% pauda, ka priekšnoteikums ir starptautisko aizdevēju prasību ievērošana.

Pētījumā noskaidrots, ka par prioritārām nozarēm būtu nepieciešams izvirzīt veselības aizsardzību (71%), ekonomiku (54%), kā arī izglītību (50%). Visretāk jeb tikai 2% aptaujāto minēja tādas nozares kā vides aizsardzība, ārlietas un tieslietas.

Savukārt jautājot cilvēkiem, kas būtu jādara, lai valsts budžets pildītos labāk nekā līdz šim, 47% sacīja, ka jāpalielina eksportspēja, atbalstot uzņēmējus, bet 44% uzskatīja – jāizskauž korupcija. Tikai trešā populārākā atbilde (41%) bija nodokļu samazināšana.

Vairāk nekā puse – 59% respondentu uzskata, ka Latviju līdz ekonomiskajai krīzei noveda valsts izzagšana, savukārt tieši puse iedzīvotāju domā, ka vainīga ir valsts pārvaldes nekompetence. Tikai trešā populārākā atbilde ar 49% respondentu balsu bija – nepārdomāta budžeta veidošana "treknajos gados".

Vēl arvien lielākā daļa (85%) iedzīvotāju uzskata, ka valsts dodas nepareizā virzienā, tikai 2% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā ekonomiskā situācija pašlaik uzlabojas, bet 28% pārliecināti, ka tā nemainās. Savukārt 67% aptaujāto ir pārliecināti, ka situācija tikai pasliktinās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form