Ar NATO gādību topošo Lielvārdes militāro lidlauku varētu atklāt šovasar
Foto: F64

Ar NATO līdzfinansējumu topošās Gaisa spēku aviācijas bāzes Lielvārdē būvniecības darbi šobrīd norit saskaņā ar plāniem, un lidlauka atklāšana varētu notikt šovasar.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā informēja, ka Gaisa spēku aviācijas bāzes Lielvārdē būvniecības darbi šobrīd rit saskaņā ar projekta izstrādātajiem plāniem.

Līdz 2013.gada beigām ir pilnībā pabeigta visu lidlauka nesošo virsmu izbūve - skrejceļš, manevrēšanas ceļi, gaisa kuģu stāvvietas un dažādu funkciju lidaparātu laukumi. Tāpat pagājušajā gadā ir pabeigta arī trīs NATO finansēto ēku - gaisa kuģu apbruņojuma noliktavas, lidaparātu apkopes angāra ar remontdarbnīcām un smērvielu noliktavas izbūve.

2014.gada pavasarī tiks uzsākta pēdējā NATO finansētā projekta realizācija - aviācijas degvielas noliktavas būvniecība, kas tiks pabeigta 2015.gadā.

Jau šobrīd ir izbūvēts bāzes Ziemeļu pievadceļš, pabeigta teritorijas nožogojuma un patruļceļa izbūve. Vienlaicīgi tiek īstenoti bāzes kopējās infrastruktūras sakārtošana un uzlabošana, tostarp bāzes iekšējo ceļu rekonstrukcija.

Jau divus gadus tiek īstenoti lidlauka darbības nodrošināšanai nepieciešamās speciālās tehnikas un aprīkojuma iepirkumi, kā arī ir notikušas jau pirmās piegādes.

Tiek plānots, ka lidlauks oficiāli varētu tikt atklāts jau šovasar. Taču nepieciešamības gadījumā jau šobrīd, iepriekš saskaņojot un izmantojot vizuālo lidojumu noteikumus, lidlaukā ir iespējams uzņemt dažāda tipa lidmašīnas.

Ar lidlauka atklāšanu bāzes attīstīšana turpināsies. Lai nodrošinātu lidlauka pilnvērtīgu funkcionēšanu, ir uzsākts apjomīgs lidlauka sakaru, navigācijas un meteo aprīkojuma iepirkums un to piegāde un uzstādīšana plānota līdz 2015.gada beigām.
Laikā no 2006. līdz 2013.gadam lidlauka projekta attīstībā ir ieguldīti apmēram 27 miljoni eiro NATO līdzekļu un apmēram 55,4 miljoni eiro nacionālā finansējuma.

Atšķirībā no NATO finansējuma, kas tiek saņemts konkrētu projektu īstenošanai, Latvija veic arī bāzes kopējās infrastruktūras sakārtošanu. Tā ir attiecināma gan uz lidlauka, gan bāzes kopējo attīstību.

Aviācijas bāzes attīstība ir nozīmīgs bruņoto spēku ilgtermiņa projekts. Tā īstenošanas gaitā ir paredzēts izveidot starptautiskajiem standartiem un nacionālajām prasībām atbilstošu lidlauku. Šis ir vienīgais valsts aizsardzības infrastruktūras projekts Latvijā, kas tiek īstenots ar NATO līdzfinansējumu. Lēmums par Lielvārdes lidlauka attīstību tika pieņemts 2005.gadā.

Lidlauks pēc izbūves atbildīs NATO standartiem un prasībām.

Nepieciešamības gadījumā lidlaukā varēs nosēsties arī civilie lidaparāti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form