Ar vairākiem atceres pasākumiem nedēļas garumā pieminēs 1991. gada barikāžu notikumus
Foto: Saeimas administrācija

Ar vairākiem atceres pasākumiem daudzviet Latvijā nedēļas garumā pieminēs 1991. gada barikāžu notikumus.

Rīgā pirmais atceres pasākums notiks jau šo svētdien, 13. janvārī, kad Zaķusalā laikā no pulksten 18 līdz 21 varēs pulcēties pie ugunskura, informēja 1991. gada barikāžu muzeja administratore Ieva Eglīte. Pasākuma laikā plānota Latvijas valsts himnas atskaņošana, jaunsargu svinīgā solījuma nodošana, uzrunas, kā arī "brīvais mikrofons".

16. janvārī pulksten 12 notiks atceres brīdis Mārupes kapos pie pieminekļa brīvības cīnītājiem, bet pulksten 16 atceres brīdis pie Vecmīlgrāvja tilta.

Savukārt 20. janvārī Rīgā, Meža kapos, pulksten 9.30 norisināsies ziedu nolikšana, bet pulksten 12 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā. No pulksten 11 līdz 18 Doma laukumā būs iedegta piemiņas uguns, bet pulksten 13.30 tā tiks iedegta pie Saeimas. Līdzās šiem pasākumiem pulksten 12, 13 un 15 barikāžu muzeja ekspozīciju būs iespējams iepazīt gida vadībā.

1991. gada barikāžu notikumus pieminēs arī reģionos. 19. janvārī Ogres novada kultūras centrā notiks Gunāra Meijera autorvakars "Barikāžu ugunīs".

Savukārt 20. janvārī Kuldīgā pasākumā pie pasta ēkas apmeklētāji būs aicināti pastāstīt par sajūtām, redzēto un dzirdēto barikāžu laikā, informēja Kuldīgas novada pašvaldībā. Tāpat pasākuma laikā būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi, vērojot uzņemtos sižetus par 1991. gada notikumiem Latvijā, kā arī aukstajā laikā sasildīties ar siltu zupu un tēju, ko dalīs Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons. Savukārt kopā ar Latvijas Kristīgo skautu Kuldīgas 58. vienību pasākuma apmeklētāji varēs izcept siltu maizi.

20. janvārī pulksten 18 barikāžu atceres pasākums paredzēts arī Zemītes pagasta Grenču ciemā pie mājas "Skaistkalni", savukārt Ozolnieku novadā barikāžu atceres ugunskurs tiks iededzināts pulksten 17 pie jaunizveidotā skvēra "Brīvības gaisma" Brankās.

Piektdien, 18. janvārī, pulksten 12 barikāžu atceres pasākums norisināsies Kokmuižas pils parterā, tai skaitā tiks iedegts piemiņas ugunskurs. Savukārt 19. janvārī pulksten 16 Kocēnu kultūras namā izskanēs barikāžu laika dziesmas un atmiņas kopā ar dziedātāju Ievu Akurateri, Leonu Sējānu (ģitāra) un Matīsu Akurateru (perkusijas). Ieeja koncertā būs bez maksas.

Sestdien arī Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā pulksten 15 norisināsies piemiņas koncerts, kas ikvienam pieejams bez maksas. Pēc tā apmeklētāji aicināti palikt uz brīvām sarunām pie tējas tases.

Valkas novada Kārķos barikāžu atceres pasākums "Uguns sniegā" notiks 18. janvārī, kad pulksten 12 uz salas pie Dabas koncertzāles tiks iedegts ugunskurs, bet pulksten 12.30 tautas namā notiks dokumentālās filmas "Lustrum" seanss. Pie ugunskura varēs malkot siltu tēju, dziedāt dziesmas un mēģināt kaut uz mirkli izjust laiku pirms 28 gadiem. Ikviens aicināts pie ugunskura ņemt vienu malkas pagali.

Tikmēr, piemēram, Jelgavas pilsētas pašvaldība iedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas transportu nokļūšanai uz barikāžu atceres dienas pasākumiem Rīgā 20. janvārī. Braucienam iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63005556 vai 63005507.

Barikāžu piemiņas pasākumi notiks arī citviet Latvijā.

Source

LETA

Tags

Jelgava Saeima Zemessardze
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form