Arī Latgalē drīzumā vakcinēties pret Covid-19 varēs vakcīnbusā
Foto: LETA

Arī Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī drīzumā vakcīnas pret Covid-19 varēs saņemt vakcīnbusos, portālu "Delfi" informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpinoties iedzīvotāju pastiprinātai interesei par vakcināciju pret Covid-19, tiek piedāvātas jaunas iespējas saņemt vakcīnas – Rīgais apkaimēs tiek vērti pagaidu vakcinācijas punkti daudzdzīvokļu māju tuvumā, notiek intensīva vakcinācija pagastos, norādīja Vasiļjeva.

Šonedēļ Rīgas apkaimēs sākuši darboties pagaidu vakcinācijas punkti: iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19 tajos jau ir Bolderājas iedzīvotājiem Gobas un Lemešu ielu krustojumā un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem Vemīlgrāvja tirgus teritorijā. Plānots, ka jau tuvākajā laikā Rīgas apkaimēs tiks izvietoti vēl vairāki šādi pagaidu vakcinācijas punkti, tai skaitā Sarkandaugavā, Pļavniekos u.c.

Savukārt līdz 25. novembrim tiek pagarināts vakcīnbusu darbības laiks Rīgas apkaimēs, saglabājot to maršrutus, nedēļas dienas un laikus (vakcīnbusu darbības grafiks atrodams šeit).

Kā informēja Vasiļjeva, šonedēļ izbraukuma vakcinācija notiek Bauskas novada pagastos, savukārt nākamnedēļ izbraukuma vakcinācija notiks 25 Ludzas novada pagastos un mazpilsētās – Isnaudas, Vescslabadas, Nirzas, Rundēnu, Lauderu, Pildas, Ņukšu, Kivdolova, Lucmuižas, Līdumnieku, Felicianova, Pušmucovas u.c. pagastos un pilsētās. Tāpat arī Dobelē, Kuldīgā, Rēzeknes novadā – Liužā, Ozolmuižā, Audriņos, kā arī Krāslavas novada pagastos un mazpilsētās.

Rēzeknē nākamnedēļ tiks atvērts vakcinācijas punkts Atbrīvošanas alejā 106, sāks kursēt vakcīnbuss un notiks izbraukuma vakcinācija. Plānots, ka tuvākajā laikā divi vakcīnbusi sāks kursēt Daugavpilī un viens Jēkabpilī.

Vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotāji var saņemt pie saviem ģimenes ārstiem (no 1. oktobra ģimenes ārstiem obligāti ir jānodrošina vakcinācija vai vismaz jāsazinās ar saviem pacientiem un jāvirza pie vakcinācijas veicējiem) un ārstniecības iestādēs (informācija par visiem 923 vakcinācijas kabinetiem Latvijā atrodas šeit), vakcinācijas punktos tirdzniecības centros (darba laiki atrodami šeit).

Latvijā darbojas 12 vakcinācijas centri, kā arī vakcinācijas punkti tidzniecības centros, notiek izbraukuma vakcinācijas Latvijas novados un Rīgas apkaimēs, Rīgas apkaimēs tiek izvietoti 8 vakcinācijas punkti.

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19 notiek pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta), ārstniecības iestādēs (pēc pieraksta), zvanot vakcinācijas infotālrunim 8989 vai portālā "manavakcina.lv", ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form