Arī novembrī trūcīgo skaits Latvijā samazinājās
Foto: morgueFile

Novembrī Latvijā turpināja samazināties trūcīgo iedzīvotāju skaits un trūcīgo statuss bija spēkā 158 038 cilvēkiem, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākot ar aprīli, trūcīgo skaits Latvijā samazinās, līdz ar to novembrī reģistrēts mazākais trūcīgo skaits šogad. Pirms gada novembrī par trūcīgiem bija atzīti 171 296 iedzīvotāji, bet 2009.gada novembrī - 85 112. Savukārt šogad visvairāk trūcīgo bija reģistrēts martā - 190 825 iedzīvotāji.

Trūcīgo īpatsvars starp iedzīvotājiem novembrī samazinājies līdz 7,15%.

Pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem novembrī izlietoti 5,03 miljoni latu, kas ir vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, arī kopējais pabalstu saņēmēju skaits pieaudzis līdz 122 323. No pabalstiem izlietotiem garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta līdzfinansēšanai bija nepieciešami 1,6 miljoni latu, bet gandrīz 2 miljoni latu - dzīvokļa pabalsta līdzfinansēšanai.

Novembrī GMI pabalstu saņēmuši 61 325 cilvēki, un tā vidējais apmērs bija 26,17 lati. Savukārt dzīvokļa pabalsts novembrī tika izmaksāts 54 956 cilvēkiem, un vidējais pabalsta apmērs bija 36,32 lati. GMI pabalstu saņēmēju skaits un vidējais apmērs salīdzinājumā ar oktobri gandrīz nav mainījies, savukārt dzīvokļa pabalstu novembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi saņēma par 7884 cilvēkiem vairāk, bet tā vidējais apmērs pieaudzis par 9,58 latiem.

Iepriekš LM trūcīgo iedzīvotāju skaita samazināšanos galvenokārt saistīja ar bezdarba līmeņa kritumu, sociālo dienestu darbinieku profesionalitātes un kompetences pieaugumu, kā arī ar to, ka samazinās iedzīvotāju motivācija pieprasīt trūcīgās personas statusu.

Līdzfinansējums GMI pabalstiem 50% apmērā no pašvaldību faktiski veiktajām izmaksām un dzīvokļa pabalstiem 20% apmērā tiek nodrošināts no "sociālā spilvena" līdzekļiem.

Kā ziņots, nākamgad GMI pabalsts 50% apmērā tiks līdzfinansēts visu 2012.gadu, bet dzīvokļa pabalsts 20% apmērā - līdz 2012.gada 1.maijam, paredz panāktā vienošanās valdības un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 2012.gada domstarpību un vienošanās protokolā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form